Mirdas

Jak lze bojovat s depresí?

Mnoho lidí ve shonu doby bojuje s depresí a mnozí si to ani neuvědomují.
Lze s tímto ošklivým stavem bojovat a nebo mu donce předcházet aniž by jste museli polikat antidepresíva ?

Nejlepší odpověď
repetelka

Ten kdo má skutečně deprese, ten nemá energii ani vůli s nimi sám bojovat. Musí vyhledat pomoc odborníka.

Další odpovědi
anonym

Deprese je stav mysli – někomu k jejímu překonání stačí si to uvědomit, někdo potřebuje opakované konzultace s psychologem či psychiatrem, někdo i ty prášky…
Nelze jednoznačně odpovědět.

Quimby

Mnoho lidí ve shonu doby bojuje s depresí a mnozí si to ani neuvědomují.

Tak ať nechvátaj, to s tím, že doba je zrychlená a tak je blbost, prostě je víc věcí co dělat a lidí si to neuměj zorganizovat, pak nestíhaj.
Takže radši odstranit příčinu než následek, jinak jak píše mowla.

Dane

Myslím si, že depresi lze zmírnit nebo úplně vyléčit bez antidepresiv. Je však potřeba nalézt, co tento stav zapřičiňuje. Může se jednat np. o mimořádně stresující zážitek, léky apod. Pak teprve lze hledat nějaké řešení.

Vzhledem k tomu, že depresi doprovází pocity izolovanosti, je žádoucí, aby člověk zůstal v kontaktu s ostatními. :) Kontakt vnímám jako jedno z preventivních opatření.

marci1

Výraz „deprese“ se v dnešní době nadužívá. Pokud je někdo krátkodobě ve stresu, necítí se dobře, už mluví o tom, že má „depku“. Pokud se jedná opravdu o dlouhodobý a neměnitelný stav „duše“, pak je opravdu nutné vyhledat psychiatra a užívat antidepresiva. V těžké depresi již hrozí to, že člověk myslí na odchod z tohoto světa. ☹

mosoj

Ale lze jednoznačně odpovědět, ale musí to být odborník a to zde nikdo není !

honza7

Lidi mám pro vás cestu. Vím není pro každého a řada věcí je z jednoho člověka na druhého nepřenosná. Před 8 lety jsme skočil pod auto, teď dělám terapeuta, hodně jsme na sobě makal:-) jestli vás to zajímá mrkněte na moje stránky blog a tak. Honza