postcd

Jak likvidovat roztoče u zvířete? (alergie)

Známá dostala morče, ale zjistili jí alergii na ty morčecí roztoče. Jak je možné ty roztoče u morčete likvidovat a značně omezovat kromě časté výměny steliva? Existuje nějaká látka, chemie nebo zařízení, které zabíjí roztoče třeba?
Doplňuji:
..našel jsem zatím toto na netu „Nejvhodnější podmínky mají tito parazité v temném prostředí s teplotou 22 – 26 °C a vlhčím vzduchem okolo 70 – 80 %.“, tedy zajistit sucho, větrání, výměnu steliva.. a existuje sprej proti roztočům: http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=sprej+pro­ti+rozto%C4%8D%C5%­AFm#c700 (530kč/350ml): Složení:
Purifed Water, Ethyl alcohol, Benzyl benzoate, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated caster oil, Eucalyptus globulus leaf oil, Quarternium-26, Quarternium-22, Canaga odorata.

Nejlepší odpověď
www

Nechť se známá obrátí na veterináře, ten ví mnohem víc, než tady všichni vyhledáme!
Doplňuji:
Jistě, to lze najít. Ovšem předpokládejme, že se může jednat pouze o prodejní reklamu, jak je tomu běžně. Důvěřoval bych proto specialistovi a teprve pak kupoval podle netu, nebo u veterinárního doporučení 😉

Další odpovědi
anonym

Použila bych prostředek proti ektoparazitům ( vnějším), který je vhodný i pro kočky. Koupit se dá v drogerii nebo lékárně.
Nechápu, když si známá nechala vyšetřit morče na alergie, proč jí rovnou veterinář neposkytnul prostředek proti těmto „potvorám“.

tyna.ryglova

Já si myslím, že to úplně zlikvidovat nejde. Určitě ale pomůže pravidelná hygiena. Nevít teda, jestli se morče může koupat, ale určitě mu pravidelně čistit klec atd. a zvážila bych koupi čističky vzduchu, aby byl vzduch bez alergenů. Já mám také alergii na roztoče, ale na ty klasické, co jsou v posteli. Překvapilo mě, na co všechno může být člověk alergický. Čističku vzduchu jsme si také koupili. Přivedl mě na ni tento článek https://styl.in­story.cz/2940-alergie-neutoci-pouze-na-jare-a-v-lete-pred-cim-se-mit-na-pozoru-v-zime.html , na který jsem narazila náhodou, když jsem si zjišťovala podrobnosti o alergii na roztoče.