bolak

Jak lidi poznaj, co je v jakým slohu postavený?

Pamatuju když byly ty vědomostní soutěže, třeba riskuj, tak se tam rosák vždycky někoho zeptal, ve kterým slohu je postavená ta a ta katedrála a von hned věděl, podle čeho se to určuje? Já ani nevím jak to vypadá, nejspíš to bude něco velkýho, protože věci co končej na „ála“ sou buď hodně vysoký, nebo hodně dlouhý jako skála, spirála, magistrála, každopádně i kdybych věděl, tak bych asi nevěděl..

Nejlepší odpověď
Drap

Každý sloh má své výrazné architektonické prvky. Podle toho se to pozná. U některých staveb se mohou však mísit i prvky z více slohů

Sůwa

To bys měl dost jednoduchý, musíš studovat, studovat a studovat 🙂

bolak

Drap: takže když vy lidi vidíte barák, tak hned víte kdy asi tak byl postavenej?

Hoďte mi sem nějaký záchytný body, ať se ten fígl taky naučím. Podle čeho se mám orientovat?