Weroniq

jak lidé, kteří přišli o nohy ovládají ty umělé?

viděla jsem někoho, kdo měl amputované obě nohy v koleni a vykračoval si venku v umělých robotických.. jak je ovládá?

Nejlepší odpověď
hanulka11

na to je složitá odpověď

Aby robotické protetické končetiny fungovaly, musí integrovat několik komponent tělesných funkcí: Biosenzory detekují signály z pacientova nervového nebo svalového systému. Tyto informace předává řadiči umístěnému v zařízení a zpracuje zpětnou vazbu z končetiny a aktuátoru (umístění, síla) a pošle ji do řadiče. Mezi příklady se řadí dráty detekující elektrickou aktivitu kůže, jehlové elektrody implantované do svalů nebo pole elektrod bez pohyblivých součástí, kterými prochází nervy. Jeden z typů těchto biosenzorů se používá v myoelektrických protézách…

dál pokračuj ve čtení v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Prot%C3%A­9za