Jak levně provrtat dlažbu s extrémně tvrdými kamínky?

Nedávno jsem vrtal díry pro altán do dlažby na terase. V dlaždicích jsou nahuštěné malé kamínky křemene atd., takže se stalo, že některými vrty jsem prostě vrtákem na beton neprošel. A to mi ho doporučili. Nevíte někdo o nějakém řešení, abych nemusel kvůli pár dírám kupovat extrémně drahý diamantový vrták nebo rozvrtat celou terasu?

Nejlepší odpověď
brillant

Použil bych nějaké lepší vrtací kladivo a kvalitní vrták např. s označením X5L. S těmito vrtáky jsem zatím provrtal vše co jsem potřeboval. (beton, železobeton, armovaný beton, dlažbu, dlaždice atd.)

Další odpovědi
Wang

A čím prosím tě jiným, než diamantovým vrtákem, to jako chceš teda vrtat?
Pokud nechceš diamant. vrták kupovat, budeš si ho muset někde půjčit nebo si na to vrtání někoho zjednat.
Jsou půjčovny stavebního nářadí, záleží odkud jsi (půjčují nářadí, stroje, ale i diamant. kotouče a vrtáky).
Zadej si do vyhledávače nějaké takové heslo a oslov firmu z tvého okolí. U nás je to třeba http://www.vrta­nidobetonu.cz/

Taky místní sklenář by ti možná mohl pomoci. Někteří jsou schopní vrtat díry do skla.
Doplňuji:
honza19hk
trochu se zamysli, mluví o křemenných kamíncích – potřebuje se dostat jen skrz ty dlaždice, beton pod nimi si samozřejmě dovrtá obyč vrtákem s vidiem.

honza19hk

No bez kvalitního vrtáku tu dlažbu neprovrtáš.Ale chce to i silnou vrtačku.Předpo­kládám,že to jsou ty dlaždice 50×50.Ty se vrtaj blbě a rády praskaj.
nebo zkus říct nějakému známému jestli má pořádný vrták a jestli by ti to vyvrtal.

nebo si rozpočítej stojny altánu tak aby ti vyšla přesně nad spáru dlaždic, a pak stačí tu dlaždici zvednout(pokud není přilepená) vyvrtat díry přímo do základu a dlaždici pak říznout flexou podle tvaru stojny.
Doplňuji:
Wang: sklenář mu je k prdu,ikdyž vrtají sklo.Vtrák do skla není na beton. Má uplně jiný tvar a úhel ostří.Tim to nejde.

mosoj

Není třeba dělat z toho vědu. Potřebuješ vrtačku s příklepem. Bez příklepu si ani nevrzneš. Diamantový vrták nikde nesháněj, stačí ti vrták s vidiovým plátkem. Jenom to chce ten, co snese příklepy ( je v tom opravdu rozdíl) a ne úplně ten nejlacinější z příhrádky " vše za 30 Kč !!!
Sílu vrtačky podle průměru díry jakou budeš vrtat. O tom se nezmiňuješ.
Doplňuji:
http://www.rucni-naradi.cz/bosch-vrtak-do-betonu-2

Doufám že nemyslíš korunkový vrták. Ten se potom opravdu používá bez příklepu a má na obvodu diamantový prach. Ale ten tou dlažbou proleze,jenom se nesmí používat velké otáčky!

anonym

Pro Honzu: To budou možna ty, co myslíš.:) Jsou hnusné, nepříjemný na bosé nohy…ale člověk nic nenadělá, když je v pronájmu. Dlažbu jim měnit nebudu. Zeptám se kamarádů, to mě nenapadlo. Nejsem zrovna v těhle věcech zkušený, tak mi to promiňte.