arachis

Jak létají špionážní družice, mohou měnit ostře směr a stát na místě?

Nejlepší odpověď
Quimby

Ne, jsou to prostě jen satelity, jsou tedy vyslány na oběžnou dráhu a pak jen obíhají Zemi. Pokud jsou na nízké oběžné dráze, tak mají málo paliva, které slouží ke korekci jejich dráhy. Stejně jako u ISS.
Směr měnit nemohou, bylo by k tomu potřeba ohromné množství paliva.
Stát na místě? To myslíš ze srandy, že?
Mohli by tedy být na geostacionární dráze, ale to je zase celkem daleko, na to aby třeba fotili nebo nahrávali obraz.

Další odpovědi
zelí

Pochybuju. Spíš se to vynahrazuje počtem. Nad důležitými místy tak létá jedna za druhou.

mosoj

Družice mohou měnit výšku orbitu i směr. To musí umět i všechny sondy , které se spojují s ISS.
V současné době vzbudilo rozruch na americké straně rychlé setkání dvou ruských kosmosů, kde každý byl na jiném orbitě. Je usuzováno, že se jedná o rozmístěné funkční bojové družice.

http://www.prvniz­pravy.cz/zpra­vy/zpravy/pen­tagon-vydesila-ruska-druzice-povazuji-ji-za-satelit-zabijak/

arachis

v tom případě jsem viděla ufo :) děkuji za odpovědi.

mosoj

Jo takhle. Tak to ne pouhým okem to neuvidíš. To by musela být sakra rychlost.