Monyszek

Jak léčit zarostlý nehet doma?

Teď nemám možnost dostat se k doktorovi a tak prozatím, než ji mít budu, nemá někdo nějaké typy na domácí léčení zarostlého nehtu?

Nejlepší odpověď
Epson

Ahoj,měl jsem ten samý problem..pokud to máš na noze tak alespon já jsem si vzal malé nůžtičky z balení na nehtya nehet (část co byla v kůži) jsem jednoduše odstříhnul,bylo to sice nepřijemný ale na měsíc dva jsem měl pokoj a když to začalo znova tak jsem vzal kleštičky co jsou v baleních a jednoduše ho z té kožní časti „vyškubl“ i s tim hnusem co ti tam hnisá-ovšem to je ta bolestivější varianta,ale mam od toho pokoj a jen malo kdy se mi to stane znova ..Doktor mi to vždy jen při návštěvě umrtvil,ustříhl pulku nehtu a obvazal aby to bylo v klidu a tak.. tot vše ..=)

Další odpovědi
Michal Kole

Diamantovou nití nebo jemnou pilkou před okrajem prstu „naříznout“ a tak pinzetou vytáhnout" zarůstající kousek a ránu potřít dezinfecí a až se dezinfekce střebá tak nějakým kožním regeneračním krémem. Pokud to již hnisá tak raději lékař

terry

Doktor není potřeba. Satčí dobrá pedikérka. Raději ta s přístrojovou procedurou.
Max můžeš doma nehet co nejvíc, ale velmi opatrně zastříhnout, a trochu opilovat.

Sta67

Vyčistit od hnisu, pokusit se zarůstající kousek vytáhnout a odstranit.

Pak od nehet natlačit co nejdále malý kousek vatičky. Na noc jí namáčet do dezinfekce (pálivý Tea Tree Oil nebo třeba jódový Betadine), přes den jen suchou vatičku. Jakmile ustoupí zánět, tak podkládat už jen suchou vatičkou, klidně i týdny. Jde o to, aby se nehet přestal ohýbat dovnitř prstu. A vatičku používat, kdykoliv se objeví nepříjemný pocit.

koly.bad

Nevím jestli se toto téma ještě funguje (asi ne), ale pro budoucí čtenáře vám chci dát možnost si vyléčit nehty doma :) Tady se podívejte na tento zajímavý článek:
http://zdravi-nemoc.cz/jak-vylecit-zarostly-nehet-rady-profi-kosmetolozky
Snad se to hodí budoucím čtenářům :))