Fléňa

Jak léčit autismus?

Jak se dají reálně snížit příznaky Autismu?
Léčba medikamenty,by­linkami,stravou­,nebo jinak?
Poraďte.dekuji

Odpovědi
eleonnore

Pochybuji, že to lze vyléčit úplně a asi dost závisí na stupni autismu. Znala jsem holku s mírným autismem a dokud mi to neřekla, prostě bych jí označila za běžného introverta. Ona sama se věnovala umění (malování, psaní blogu) a kočkám a evidentně jí to prospívalo.

Řekla bych, že jedním z fajn způsobů je canisterapie či jiná terapie se zvířaty. Viděla jsem množství videí, kde se lidé s autismem hodně otevřeli a roztáli.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=cXClmauUT­Ts
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qAfVU7mqTEg

richardad

Nejlepší je nechat si u obvodního lékaře vystavit žádanku k odbornému lékaři. Samozřejmě že můžete vyzkoušet různé potravinové doplňky. V současnosti je hitem látka DMG. Nabývá stále větší popularity. U dětí se po podávání dimetylglycinu již po 14 dnech začíná zlepšovat řeč. DMG používají i sportovci pro zvýšení výkonnosti a proti únavě.

Nuk nuk

Autismus se vyléčit nedá. Jedná se o mentální (psychickou) poruchu, při níž dotyčný hůře navazuje sociální kontakt s okolím, špatně snáší změny a žije v jakémsi svém světě.
Tato porucha je vrozená nebo získaná velice záhy po narození. Autismu existuje několik druhů a stupňů. Někteří autisté mají i velmi vysoké IQ, naučí se mluvit a tedy i do jisté míry komunikovat se svým okolím, těžší stupně se třeba naučí jen některé fráze a slova a nejtěžší se nenaučí ani to.

Žádné medikamenty se na autismus nevyrábí, maximálně se léčí jednotlivci, kteří mají v rámci své nemoci agresivní nebo sebedestruktivní sklony. Totéž platí o bylinkách.
Někde jsem četla článek, jak maminka vyléčila svého syna z autismu bezlepkovou dietou. To je nesmysl!!!! Pokud je autista zároveň celiak, můžete ho bzl dietou zbavit některých jiných problému, ale autismu nikoliv.

Jediné, čím lze projevy autismu do jisté míry limitovat, je trpělivá výchova a intezivní cvičení určitých „normálních“ návyků.

da ny

„Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších rizikových faktorů jako je zátěž životního prostředí látkami nepříznivými pro lidský organismus apod“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Autismus

" … Jejich svět, jako by byl oddělený od našeho skleněnou stěnou,
" … celoživotní postižení, které zasahuje do celé osobnosti člověka

Více zde: http://autismus-pas.webnode.cz/po­ruchy-autistickeho-spektra/"