Bronzový

Jak lajk pozná, že je čas vyměnit brzdové destičky u auta?

Již několikrát jsem nad tím důmal, jestli nezačnou dělat třeba nějaký zvuk, když už jsou moc sjeté. Jednou se mi podařilo zníčit kotouče od sjetých brzdovích destiček.
Doplňuji:
jde to poznat i jinak, aniž bych musel sundat kolo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano dělají se také destičky se zvukovou signalizací. Poznáš je tak, že když se na ně koukneš ze strany ( někdy musíš sundat kolo , záleží jak je na ně vidět skrz disk) tak na horním nebo spodním okraji je takový ohnutý silnější proužek ohnutého plechu . Ten je zalisovaný do třecí destičky a když se destička opotřebí až na úroveň zalisování začne to při brždění kovově drnčet. Bohužel když se jezdí dál tak po určité době ty kovové proužky odpadnou a nevíš nic. Nemají to ale každé destičky!! Auta vyšší třídy mají signalizaci elektrickou na podobném principu. Já osobně pod 4 mm měním.
Doplňuji:
Nijak. Musíš se podívat na bok destičky a ten uvidíš jen z jedené vnější strany. Pokud tam necháš kolo je navíc celý kotouč i s brzdičem schovaný uvnitř disku.

Další odpovědi:

Nejlíp, když je přeměříš - na destičce by mělo být alespoň cca 2 mm třecího materiálu a ten by neměl být popraskaný či vydrolený.
Doplňuji:
Aniž sundáš kolo to poznáš těžko - leda hodit auto na zvedák (nebo na jámu) a kouknout zespod na vnitřní destičky - pokud se spolehneš na to, že vnější i vnitřní jsou opotřebované stejně.
Ale - sundat kolo a dát je zpět je i na parkovišti otázka pár minut, co řešíš?

Stříbrný

jako laik??..
musíte sundat kola
ta nejslabší destička musí mít minimálně 2-3mm silnou vrsvu brzdící hmoty. (na všech kolech

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.