Jak laicky česky vyslovit větu finského ježíška? „Onko täällä kilttejä lapsia?”

Stačí mě to napsat přímo laicky česky. Příklad anglického „How are you?” by byl laicky česky „Hau ár jů”.

Jak se tedy vyslovuje finské „Onko täällä kilttejä lapsia?”

Jedná se o kus textu ze kterého vyplyne smysl otázky.

V současné době vypadá finský Joulupukki spíše jako jeho americká verze Santa Claus. Podobně i jedná, přesto se najdou patrné rozdíly. Joulupukkiho dílna je umístěna v Korvatunturi (finské Laponsko) a nikoli na Severním pólu či Grónska, jak je tomu u jeho amerického kolegy. Finský „Ježíšek“ namísto prolézání komínem během vánoční noci volí jiný způsob. Joulupukki, kterého již tradičně hraje otec, dědeček či strýc, klepe na vchodové dveře během štědrovečerní večeře a při vstupu vysloví tradiční otázku „Onko täällä kilttejä lapsia?” (Jsou zde nějaké hodné děti?).

Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Joulupukki

Odpovědi
Evasky

Zkoušel jsi si tu větu přehrát přes Google překladač? Tam by to znělo přibližně takto: Onko tála kiltea lapšja. Plus přízvuk..