PANÁD

Jak kopírovat maily z mozilla thunderbird?

Používáme na poštu Mozillu Thunderbird a „nevyznáme se v tom“. Náš specialista na PC nám vyměňuje paměť v PC. Máme si veškeré složky převést na externí disk, když se pak vrátí 100% zpět. To je OK. Ale maily prý nejdou vyjmout a vrátit „do původní polohy“. Tak je máme vytisknout nebo budou zkopírovány ale ve velmi nevhodném tvaru. Máme jich několik set a potřebujeme v nich hledat a pracovat s nimi. Má náš specialista pravdu? Nelze je zkopírovat a vrátit do opraveného PC kulturně zpět?
Poradí nám někdo? Uvedete Váš telefon?

Odpovědi
setapouch

U Thunderbirdu stačí zkopírovat složku profilu. Po nakopírování obsahu do nového profilu máš Thunderbird v původním stavu.

https://www.go­ogle.cz/?#q=thun­derbird+zaloha
První odkaz, na dalších najdeš postup jinak popsaný.

McArthur

Ten člobrda Vám asi dodává i tonery do tiskáren, protože takovou šílenost si neumím představit. Ve svém Thunderbirdu mám řádově tisíce mailů a stovky jich mají přílohu. To bych dělal možná týdny.

Postup překopírování Thunderbirdu je snadný.

  1. Zjistěte si, co máte za verzi Thunderbirdu. Je to v menu Nápověda – O aplikaci Mozilla Thunderbird. Bude to hodit v době, kdy budete instalovat na nový systém nový Thunderbird. Určitě si tam dejte stejnou verzi.
  2. Podívejte se v menu Nástroje – Nastavení účtu do položky Místní složky. Je tam napsáno, kde máte svá data uložená. Celý adresář si překopírujte na externí disk.
  3. Ve svém windowsovském profilu si najděte i profil Thunderbirdu s nastavením e-mailových adres. I tento celý adresář si překopírujte na externí disk.

Až budete mít v počítači nový disk a přeinstalovaný systém, tak nainstalujte stejnou verzi Thunderbirdu, spusťte ho (neaktualizujte, nevytvářejte e-mailové účty), vypněte ho a na stejná místa vraťte oba adresáře (jeden s e-maily a druhý s nastavením e-mailových adres). Spusťte znovu Thunderbird a vše byste měli mít tam, kde to bylo. Nejhůř Thunderbird zapomene hesla k e-mailům, ale to stačí dát přijmutí nové pošty a správce hesel se zeptá.

Dochy

Jak píše Setapouch: Samozřejmě to jde. Jen se musí chtít. Ale kdysi jsem něco takového dělal a měl jsem potíže…
Vlastně ne, mělo by to být jak píše Setapouch. Já reinstaloval TB po havárii a tam jsem měl pak potíže se zmršenýma archivama. Ale většinu jsem z toho dostal…

setapouch

Dělal jsem to několikrát, ale vždy jen na linuxu. Nicméně nevidím důvod, proč by to na Windows (z principu) nemělo jít.

Tím nezpochybňuju tvou zkušenost, vždycky se může něco podělat.

Dochy

Jo nejspíš to půjde vpohodě… Já měl komlikaci s havárií systému, kde ty soubory byly hnutý, tak to bylo trochu komplikovanější…

setapouch

Takového ajťáka bych chtěl potkat… Bohužel, dneska leckdy dělá ajťáka někdo, kdo umí zrestartovat počítač.