zzzzz

Jak konzervovat vajíčka?

Při dnešní ceně vajec, mě napadlo, zda by se dalo nějak dlouhodobě uchovat? Myslíte, že by se dalo třeba zamrazit?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Zamrazit ne ,ale vždy jsem je nakládala do Vajo /tak se jmenoval přípravek /také do vodního skla a babička do vápna …vejce k nakládání se říkalo, že jsou nejlepší první z jara když vyroste nová travička a slepice mají pěkné žloutky… taková vejce ale byla dobrá tak do těsta . nyní už vejce několik let nenakládám byl jich všude dostatek .

Další odpovědi
Drap

Dříve se to dělávalo také, protože slepice nenesly celoročně stejně. Nakládali se do roztoku vodního skla do pětilitrových sklenic, dříve ještě do kameninových hrnců. Podobně senakládali i do vápenného roztoku.
Takto naložená vejce vydržela bez problému rok

9 řemesel

Jojo, to je téma!Díky za něj.ano,vápno Vajo(fujfuj) a nebo vodní sklo.To je asi pro nezkušené to nejlepší a skutečně to funguje.Jinak pro zajímavost.Ukládaly se i například do truhly ve které bylo obilí !! A fungovalo na 100% a beu chemie.Tedy, vycházím z toho,že sedlák tenkráte nepoužíval postřiky a spol, jen sem tam pohnojil políčko mrvou či ten majetnější struskou.Ale tu dal raději na louku, byla přeci doma kravička, …
Doplňuji:
A to stím jarem, to je trochu vedle.Vemte si jenom to, že v zimě, když mrzlo a slepice nenesly, tak ta jarní byla o cca půl roku starší než ta podzimní.A když koncem léta měly slepičky zadinu (odpad po výmlatu obilí, kde bylo spouuusta i jinýcj zrníček co nepatřila do mouky,) nebo i v pozdější době kukuřice, a z pole „podbůrka“, tj mladé obilí co vyrostlo na poli ve strništi z obilek které vypadaly z klasů při sklizni,to barvilo žloutky stejně,ba i více, jak jarní tráva.A to platí v malých chovech i dnes.(a to jsem vynechal tzv. slepičince = velice kvaltní hnojivo přírodního původu).

tatanka

9 řemesel, díky a jinak mráz na vejce je špatný, ale to je známo.