Meri

Jak končí hvězdy (a v jaké závislosti)?

Nejlepší odpověď
cochee

„Život“ hvězdy může končit jako černá díra, neutronová hvězda, bílý/černý trpaslík. Závisí to výhradně na hmotnosti hvězdy.
Doplňuji:
Jenže, dudu, supernova/hypernova (nova není jev u konce života hvězdy, spíše začátku a jde o trošku jiný princip) není konec života hvězdy, po té explozi právě zbyde malé jádro, ze kterého se stane podle jeho hmotnosti buď neutronová hvězda (pulsar, ne nutně) anebo černá díra.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hvěz­da#Z.C3.A1nik_hv­.C4.9Bzd

Další odpovědi
dudu

Kolegové opomenuli to nejdůležitější a sice konec Nov a Supernov gigantickými explozemi, díky nimž jsou do vesmíru rozsévány prvky ze kterých se skládají nejen kamenné planety, ale též celá příroda jak ji známe vč. „pána tvorstva“. V nukleárních pecích nov fúzí postupně vznikají prvky až po železo a díky supernovám prvky těžšího kalibru /např. zlato, ale i uran, atd./
S trochou nadsázky můžeme konstatovat, že jsme děti hvězd, ale abychom nezpychli lze akceptovat i fakt, že naše těla jsou vlastně postavena z popelu zaniklých hvězd. Stále se však jedná o energii, která přírodou jednou bude beze ztrát recyklována
A ještě poznámka:
nedávno jsem se setkal s převratným názorem některých vědců a sice, že temná hmota vůbec neexistuje, nýbrž na náš vesmír z venčí působí gravitační vlny náležící k nespočetnému množství okolních vesmírů!

Emefej

Končí různě, vše je otázkou hmotnosti. Najdi a prostuduj si Hertzsprungův-Russellův diagram.

lexx

hvězdy pop music často v závislosti na drogách

anonym

http://www.li­vingfuture.cz/cla­nek.php?article­ID=10558

Proč tu nikdo za žádnou cenu prvně nehledá? No tak dobrá – rozepíši se: Nic ve vesmíru nemizí – vše se pouze přeměňuje. Pak tedy hvězdy vznikají z hvězd… Vše začalo prvotní explozí – Velký třesk. Od té doby je jaderné štěpení a naopak fúze základem koloběhu vzniku a zániku těles. Konkrétní implementaci života kosmu můžeme pouze teoretizovat. Pak je na vás, zda chcete teorii multivesmíru, teorii temné hmoty a temné energie, teorii černé a bílé díry, …