Pokročilý

Jak kladně zhodnotit knihu? Proč jí doporučuji?

Měla jsem vybrat 15 knih k poruše příjmu potravy, a ke každé napsat proč bych zrovna tuto kniho doporučila...U 4 knihy mi došly nápady. Neznáte nějaké formulky ze kterých bych mohla utvořit věty? Děkuji za jakoukoliv odpověď ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Připojuji se k Tomovi. Stejně jako on jsem knihu nečetla, proto o ní nic nevím. Navíc, i kdybych ji znala, naše názory se mohou lišit.

Jednoduché. Knihu doporučuji, protože ... pak několik bodů.

Další odpovědi:

Zlatý

Nemám.Jednak ty knihy neznám,nevím o které jde, a za druhé je máš ohodnotit a doporučit sama.

Zlatý

Kritika je úvaha, která především hodnotí, posuzuje, vytýká nedostatky, vyzdvihuje společensky závažné jevy; využívá analýzy. Cílem kritiky je zjistit klady a zápory posuzovaného jevu, jednání díla; odstanit nedostatky (cesta k nápravě)
Požadavky na kritiku - objektivní posuzování, věcnost, shoda se skutečností. Kompozice - postup od konkrétních faktů, vyvozování obecných závěrů, poučení.
Návrh osnovy:
I. Úvod - kritizovaný jev
II. Stať - a) jevy pozitivní
b) nedostatky
c) jejich příčiny, rozbor, srovnání
III. Cesta k nápravě
Jazyk:
1) hodnotící výrazy, často citové zabarvení jazykových prostředků,
2) příznačné jsou i výrazy ironické, až sarkastické vedle hodnotících.
3) věty zvolací, přací, tázací, řečnické otázky, výzvový infinitiv, kontrastnost. Žádaná je působivost a přesvědčivost.
Zdroj: Český jazyk v kostce pro střední školy(Net)
--------------
Formulky to sice nejsou,ale je to "univerzální" metodika.

Zlatý

Tak já bych se v těch doporučeních také opíral o známé odborníky, případně autory, kteří se na ně odvolávají v knihách. Proto bych postupoval jako Beer.. ;-)

Zlatý

Patrně odborníkem na poruchy příjmu potravy nebudeš. Pak bych se tedy nejdříve zaměřil na odborníky, vyhledal bych cosi o nich včetně jejich knih a odtud bych čerpal údaje pro svoje doporučení.
U knih bych se pak zaměřil na komplexnost, srozumitelnost, použité odkazy na ty odborníky (čerpání z jejich prací), dostupnost atd. včetně ceny. A klidně nych v těch 15 se nebál zmínky, proč tu či onu nedoporučuji. Nebo těch tvých 15 jsou jen ty nejlepší ?

Zdroj: Tip

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.