pizlicka

Jak kárat mini čivavu za loužičku?

Moje mini čivavka dělá loužičky u dveří – spíše značkuje dveře. Spinká do 10:30 h dopoledne. To píšu proto, abyste věděli, že opravdu spí. Přítel vstal v 8 h, uviděl loužičku, probudil pejska a vyčinil mu a poslal jej ven. Já osobně si myslím,že je normální počkat, až se pejsek probudí, nebo se mýlím? Mužu pejska tímto jednáním nějak poškodit? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Nekárat, odnaučit ji to. Je to otázka zodpovědnosti a důslednosti. Po každém žrádle jít se psem do 20 minut vyvenčit se. Vždy v pravidelnou dobu několikrát za den. Problém neni v psovi, ale v majiteli.
Tak se omlouvám. Otázka zněla jak kárat? Odpověď tedy je: Solidní chovatel psa nekárá a netrestá.

kapka

Probudil pejska, vycinil mu… chovani šíleného majitele psa (to mu vzkazuju)
Počkat, az se pejsek probudí… Potom udělat co? Vyčinit mu nebo vyvenčit? Z otázky to nechápu. Takže vyčinit urcite ne, vyvencit urcite ano.
Muzu pejska jednáním nejak poškodit?… Ano, vůbec nemá moznost pochopit, za co je trestany, ani když mu tu louži ukážete, je tam už velky časový odstup. Akorat se bude bat, ale jak se ma chovat spravne nepochopí.
Dat najevo nelibost můžete s klidným svědomím pouze v pripade, ze ho pri znackovani dveří načapáte. Myslim, ze si dveře značkuje a nechce se mu vylozene hodne čurat.
To ze mu date najevo, ze se vám to nelibi, jeste neznamená, ze to pak nebude delat tajně, když nebudete koukat. Je to spis zlozvyk, takže bych mu na nějaký cas fyzicky znemoznila ke dveřím pristup. Jak, to uz nechám na vas. Dveře dukladne umyjte třeba octem, aby z nich necitil pach sve moči.
Zkuste si vyhledat další rady, jak odnaučit znackovani doma, třeba najdete dobre metody.
Jak říkám, ja mam dobrou zkušenost s tim, zamezit psovi, aby zlozvyk po nějakou dobu delal, ale preventivne, ne trestanim, kdyz uz se to stane, nemusí se k němu pak vrátit.

isteron

Keď pri dverách, tak ju to tlačilo a nevedela už vydržať. Kedy bola vonku naposledy, ? O 8.h už mala byť vonku, najneskôr o 6.h.
Mali sme špica, jeho denný režim bol najneskoršie o 6. h. prvé venčenie, 2. venčenie asi.4 h . po prvom, najneskoršie o 11.h.
Popoludní o 14.-15.h 3. venčenie. Pred spaním . venčenie okolo 21. h. A potom vydržal do rána, 6. h. Kalužky nerobil, a keď potreboval ísť von tak ma upozornil.
Špic stredný, 40 kg, v kohútiku okolo 40 cm.
Mám dojem, že vo vašom prípade o 8. h. prvý krát je už veľmi neskoro. Susedia mali čivavu, a chodili von častejšie, údajne menší psi musia po 3 hodinách.

pizlicka

Drape,to je blbost.pes nežije v bytě,ale rodinném domě,takže chodí ven,kdy se mu zachce,protoze ma stále otevrene dveře do dvora.nez jdeme spát,což je kolem jedné ranní,zase jej pouštíme.ale na to jsem se neptala.otazk zněla jinak,i tak děkuji za odpověd.