Jak kandidovat do sněmovny

Mám zájem vstoupit do sněmovny a zajímali by mě pravidla pro kandidaturu.

Odpovědi
KarelN

do sněmovny lze kandidovat jen na kandidátkách politických stran. Je třeba tedy najít nějakou politickou stranu, spíše menší, a tam uspět. Ve velkých stranách je už o kandidátkách pro volby 2009 téměř rozhodnuto. Není moc času, protože kandidátky pro podzimní volby budou uzavřeny během několika týdnů.
Další podmínkou je, že poslancem se může stát občan, který má alespoň 21 let.