JeRRyi88

Jak kalibrovat barvy displeje na notebooku?

Zdravim.
Chtěl bych se zeptat, jak nejlíp zkalibrovat barvy na notebooku. Vim, že existuje program „Kalibrace barev displeje“. Tam mi jde nastavit jen ten jas či co, jak tam jsou ty kolečka. Ale pak tam je nějaký chlap s „X“ v pozadí a tam už nemám žádný posuvný úsek, při kterém bych to vyladil. Poradí mi někdo? Děkuji za odpověď

Odpovědi
mosoj

Pomocí kalibrační sondy.
Kalibrace má smysl hlavně pro srovnatelné barvy mezi monitory a tiskárnou… ale sonda nastaví několik parametrů a uloží je do icc profilu a ten se pak může použít ve správě barev různých programů, které pak zobrazují stejně.

Pokud ovšem obrázek pošleš někomu druhému na nezkalibrovaný monitor, nastavení barev je fuč.