farkycz

Jak k tomu bude přihlížet soud a bude k tomu přihlížet?

Omlouvám se za možná delší text. Ale k věci, před cca. 2 lety jsem si v jednom nepovedeném vztahu nedal jednou pozor a narodil se mi nechtěný syn. Věděl jsem, že na výchovu dítěte nejsem připraven a finanční situace k tomu taky nepřispívá. Domluvil jsem se s bývalou partnerkou na interrupci s kterou souhlasila. O těhotenství mi řekla v pozdějším stádiu, takže cena přerušení těhotenství mě stála 5000kč, který jsem jí dal na ruku.
Po týdnu od uplynutí zákroku mi psala, že se to nepovedlo a je dál těhotná. Když jsem chtěl vidět zprávu z nemocnice, řekla, že žádnou nedostala a tím to haslo.
Narodilo se tedy dítě, na který jsem přispíval 12 měsíců po cca. 700kč, podle možností a financí (plno dluhů). Jediný co jsem nechtěl je, abych byl zapsaný v rodným listě dítěte.
To se mojí ex asi nelíbilo a dala to k soudu. Musel jsem se tedy nechat zapsat do rodného listu a teď se bude ještě řešit výše alimentů. Původně po mě chtěla 2000kč mesíčně, což pro mě je suma, kterou když dám dohromady, zůstane mi na měsíc asi 2500kč. Po prvním soudu jsem se dozvěděl, že by si přála, kdybych platil už 2500kč.
Nejspíš si zjistila můj měsíční příjem, který je 20000kč čistého měsíčně, ale po uhrazení všeho co mám, mi zůstanou asi 4000kč.
Neříkám, že ty peníze soud schválí po předložení všech výdajů co platím. Nechci se tomu ani vyhnout, ale prostě mě to všechno celkem naštvalo. Pokud to dítě chtěla, měla mi ty peníze co jsem jí dal na interrupci omlátit o hlavu a ne je utratit za ani nevím co. Proto se chci zeptat, má tohle cenu použít u soudu?
Ještě jednou napíšu, že se nechci stranit placení, ale co ona po mě požaduje je pro mě likvidační a ona to ví.
Ještě připíšu, že na všechno mám důkazy a můžu je soudu předložit.

Nejlepší odpověď
setapouch

A k čemu podle tebe má soud přihlížet? Nějak jsem tam nic nenašel.
Pokud máš důkaz, že tě podvedla a peníze použila na něco, na co nebyly určené, můžeš to samozřejmě řešit právní cestou (zpronevěra), ale na určení výživného to nemá vliv.

Další odpovědi
ivzez

Soud nebude přihlížet k tomu, že jste chtěl, aby přítelkyně podstoupila interrupci (podle mne by bylo rozumnější to radši nezmiňovat), ani k tomu, co všechno máte platit. Při stanovení výše výživného bude vycházet z Vašich příjmů, od nichž se splátky dluhů neodečítají. (Váš syn, který s Vašimi dluhy nemá nic společného, má právo/nárok na výživné.)

Neprovdané matce svého dítěte jste byl povinen přispívat na výživu v době těhotenství plus na náklady spojené s těhotenstvím, takže jí naopak ještě dlužíte. Na výživu jste matce povinen přispívat až do dvou let věku dítěte.

Nevěřím tomu, že šla přítelkyně na potrat, ale Vy jste neměl právo ji k tomu nutit. Chápu, že jste naštvaný, ale snažte se spíše, abyste si před soudem ještě neuškodil.

iceT

Přerušení těhotenství a cena:cena se liší podle lékařů…
Nepovedené přerušení by se konalo snad jedině tehdy,kdyby čekala dvojčata,ale o tom by měl mít povědomí lékař,a kdyby nepoznal v „pozdějším stádiu“ dvojčata,tak může jít rovnou vrátit papíry(ten lékař)
Ohledně zápisu tvého jména do RL se vyjadřovat nemíním,tam je nějaká zákonná lhůta,musí k tomu být souhlas obou zúčastěných a další peripetie kolem.Pokud (většinou otec)nesouhla­sí,řeší se soudní cestou,testy otcovství otce potvrdí nebo vyloučí.
To,že jsi jí peníze na přerušení dal a ona je použila jinak,s tím nic neuděláš,prostě tě podvedla a ty nemáš v ruce ani blbou složenku jako důkaz,že jsi jí na to přispěl.K tomu,že jsi jí nějaké peníze na dítě posílal,jsi v podstatě uznal,že dítě je tvoje,viz výše zmíněné testy otcovství.
K tomu,že máš důkazy…důkazy k čemu?K tomu,že tě podvedla?
Pokud by došlo k dalšímu soudu o výživné,tak se ti nejspíš každý vysměje,a stejně ti soud výši výživného určí,bez ohledu na to kolik,peněz máš nebo nemáš k dispozici,stejně budeš muset výši příjmu doložit ty nebo ona,pokud si to zjistila,a na tobě bude abys dokázal opak.Případně si to soud zjistí sám,klidně i pár let zpětně.Kromě toho,placení výživného je přednostní srážka z platu,exekuce a dluhy nikoho zajímat nebudou.
No,nemáš to lehký.....

Mc Merkurion

dluhy jsou ti naprd,výživné je na prvním místě a ze zbytku budeš splácet > vyživné vypočítaj z celýho příjmu > blahopřeji…
…mimochodem,když dám někomu peníze na interupci,tak tam jdu aspoň s nim > důvěřuj,ale prověřuj…