Jak jste začínali na PC?

Od 8 bitů po současnost nebo od windows.

Nejlepší odpověď
dudu

Milý kolego, věřte nebo ne, poprvé jsem se s počitačem Aritma setkal na exkurzi v UP Bučovice v roce 1965 – ten pracoval s děrnými štítky a my na to tehdy koukali jako nemocné tele.
Natvrdo obcovat s PC jsem byl přinučen zaměstnavatelem přibližně v roce 1992, nejdříve v podobě čtení natažených dat, pak textového editoru a konečně připojení k celostátní síti v roce 1993.
Když jsme se do ní tehdy tzv. „překlápěli“ seděli jsme u mašin celou noc a každého kroku báli doslova jako „čert kříže“, snad i před každým entrem se „modlili“. Dnes jde o úsměvnou záležitost a o tom co vše nám tato vymoženost posléze poskytne se nám ani nesnilo…

Další odpovědi
mosoj

Děrné štítky, děrné pásky v roce 1964. XP – spektrum, Didaktik, programování basic. IBM s procesorem 8080 – běhá do dneška s DOS, PC 286, 386, 486. Pentium . Pentium 3 a nyní čtyřjádrový Athlon 3 Mhz. Ani nevím jestli jsem to všechno nazval správně.
Doplňuji:
IBM 8080 s textovým editorem T 602, a Spreadsheedem Supercalc a rozlišením EGA. Fantastický pomocník v zaměstnání . Před tím jsem si nic takového neuměl představit. Tenkrát jsm byl rád za kalkulačku s funkcema. Mimochodem pořizovací cena tohoto počítače ( nebyl to ještě PC) byla v roce 1990 36 000 Kč.

www

Od Win98. Sice to úplná novinka nebylo, ale XP nebyly vůbec.

Michal Kole

Od Windows 3.10 a MS DOSu 6.22 Ještě jsem měl Works 3.0 To byli takové zjednodušené Office na psaní prací do školy.

Drap

Od windows. Systémem pokus -omyl.

salsa verde

nevím o tom nic víc než jen to že ten počítač se jmenoval IQ150, byl jeden v celé škole 🙂

david22

v 95roku na win 95

balca

od WIN XP(asi před 3 roky) a zatím jsem neměnil.

KdoSiOdJinud

Windows Me – opravdu začátky
WinXP – 90% doby
Win7 – pár týdnů
Ubuntu 10.04 – již dva roky :)

Lakeysha

pamatuju si hraní her v DOSu, byly boží. Vlastní počítač jsem měla až s hodně starými Windowsy. Pak jsme přešli na XP a pak až na VŠ jsem začala Vistou a skončila Win7

briketka10

v roce 91 na Dosu pak na T6O2 psaní textů a už to šlo ráz na ráz..
Windows teď mám Vistu Home :D

led

Prvý počítač – veľká stena s množstvom kontaktných zdierok, plná náruč prepojovacích káblov
Prvý vlastný ZX81Sinclair
http://www.go­ogle.sk/imgres?im­gurl=http://u­pload.wikimedi­a.org/wikipedi­a/commons/thum­b/d/da/Zx81-timex-manipulated.jpg/220px-Zx81-timex-manipulated.jpg&im­grefurl=http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/ZX81&h=19­8&w=220&sz=13&tbnid=Mqre­7S3v7gUurM:&tbnh=85&t­bnw=94&zoom=1&us­g=__YNURCFYdXes­TOKYbM0Tjj1mCKP0=­&docid=49DpJla­YqQv0ZM&sa=X&e­i=vYUNUPqTDoT3sgbo8L­H0CA&ved=0CBsQ9QE­wAg
Potom už to šlo automaticky Atari, Spectrum, Commodore, Didaktik, PMD, Robotron, XT, AT, Pentium, zariadenia na báze výpočtovej techniky.
Tí starší si možno pamätajú kluby výpočtovej techniky vo Zväzarme (známa firma Software602 vznikla zo 602.základnej organizácie Zväzarmu), kde sa preberali základy programovania, výroby hardware (konektory sa vyrábali pomocou špičiek prepisovačiek), vymieňali skúsenosti. A keď začali prvé farby a zvuky, hneď sme sa vrhli na umenie :). Krásne spomienky.

anonym

Atari, Snaider, ZX spectrum, PMD 85(85–2, už barevný), Didaktik (48,64kB)

anonym

086 bez OS, 886, 286, 386, 486, pentium a další

anonym

Drap to byla škola. Ale stálo to za to.