Avatar uživatele
BEAES

Jak jste spokojeni s vaším jménem?

Popřípadě,jaké by se vám líbilo? Nepřemýšleli jste o jeho změně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Miroslavst, Jahoda, lorja, PostApMan před 5000 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Líbí se mi, nezvykl bych si na jiné.
Pravda existují „zajímavější“ jména, a dnes ani není problém si to za nějakých 1000 korun nechat změnit, ale jméno není oblečení, nebo auto abych si ho párkrát za život změnil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

spokojen jsem; nebyl jsem spokojen s rodným příjmením, jelikož nosit jméno tupého televizního povaleče (mámina prvního muže) se mi chtělo zrovna tak málo jako mamince; naštěstí jsme změnu příjmení v mých dvanácti letech soudně vybojovali.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jahoda

Existují hezčí. Líbí se mi Martina, Vanessa, Laura, Justýna, apod. Ale já jsem na to své zvyklá a těžko bych si zvykala na jiné. Změna mě napadla, ale proč to dělat? Jak zde zaznělo: Není to oblečení. Myslím, že jména by se měnit neměla. Proto ráda zůstanu u toho svého a mohu dodat, že jsem více méně spokojena 😉

iceT mě překvapila, že mezi její oblíbené patří Kristina. Přesně moje jméno 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
1popelka1

Moje jméno se mi líbí, ale mám kamaráda, který má jméno po otci. Otce nade vše miluje, jméno naopak vůbec a tak si nechává říkat úplně jinak, všichni ho znají tím jeho novým-vymyšleným jménem. Původní používá jen z úcty k otci při oficialitách, ze stejného důvodu jej ani měnit nebude.

Mě se spíš nelíbí, když lidé zaměňují jména, například Gabriela – Gábina, Daniele říkají Dano, Martině – Marto a přitom jde o dvě různá jména.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Se svým jménem jsem Beaes spokojená a o změně svého jména sem nepřemýšlela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mate na mysli krestni nebo prijmeni?
S krestnim jsem dnes spokojena,akorat na ucnaku se smali a dodneska nevim,co bylo na mem jmene smesneho.
S prijmenim jsem nikdy problem problem nemela,jen kdyz ho nekomu diktuju po telefonu,tak musim po pismenkach.
O zmene jsem neuvazovala,k tomu jsou jiste padnejsi duvody,nez to,ze nekdo nerozumi po telefonu.
Ale kdybych si chtela zmenit krestni jmeno,velice by se mi libila Tereza a Kristina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Já se měla jmenovat po babičce Marie Magdaléna,ale našim se to nelíbilo ,tak zvolili kompromis a zůstalo alespoň počáteční písmeno.Jinak se mi líbí a měla jsem neobvyklé rodné příjmení,které jsem si nenechala a někdy mě to mrzí.V čekárně stačilo poslouchat jak končí příjmení a když nekončilo ová,byla jsem to já.Dnes mám běžné.Jinak se mi líbí Pavlína a dala jsem ho naší holčičce.Druhá měla být Matylda,ale příroda nás překvapila:-)mám kamaráda,který si jako quentos změnil příjmení,ale až 24letech a to mě trochu překvapilo.S ne­vlastním otcem žil od malinka a udělal to až nedávno.Hlavně nás mate,ale…Já bych jméno neměnila ani kdyby se mi nelíbilo,to bych už přeci nebyla"JÁ".

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Se svým jménem jsem spokojen, v roce 2006 jsem měl 85135 jmenovců a co do četnosti šlo o 17. místo.
zdroj: živý kalendář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

já spokojená jsem protože křestní jméno mi dali rodiče a jím se líbilo,a příjmení mi dal můj muž

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
straširybka

já spokojená jsem, když mě oslovují jinak než je psáno v kalendáři. Nelíbí se mi oslovení Radko, je to tvrdé, ale Radunko, Ráďo, Raduš, Ráďule, Radí, Radečko, Raděnko(manžel mi říká rádio)…příjmení se mi líbí, hlavně jsme samé sestřenky, takže by zaniklo, tak si manžel vzal moje 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Já si na své jméno nestěžuji.Pokřtěná jsem Jana,ale mamka na mě od mala volá Zuzko.Po důvodu jsem nikdy nepátrala.Jinak se mi líbí Markéta,Renáta a u kluků Jakub,Roman a Petr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek