pusinka50

Jak jste spokojeni s proaktivním přístupem k zákazníkovi, co se služeb týká, v městech a obcích, ve kterých bydlíte?

Mám pocit, čím větší (anonymnější) město, tím horší přístup k zákazníkovi.

Příklad: >>

1. Opravna bot v Chodovském centru v Praze. Přijdu a vidím, že 2 mladíci sedí v křeslech a baví se mezi sebou. Požádám o nové malé podpatky na letní střevíce a jestli bych si je nemohla zhruba za 2 hod vyzvednout. Odpověď, že ne, že až druhý den, mladík ukáže na plné regály neopravených bot. Neodolala jsem připomínce, že dosud seděli v křeslech, jestli by nemohli udělat výjimku. Ne. Zatímco jeden mladík vystavoval účet na 180 Kč (za malé podpatky!), druhý zmizel do hlubin zákulisí, pracovat nešel.
Když vejdu do opravny bot v malém okresním městě při pobytu na chalupě, ještě jsem za -x- let nenachytala toho zaměstnance, že by něco nedělal.

2. Reklamace bot opět v Chodovském centru. Byla jsem ujištěna, že po vyřízení reklamace zavolají a když se nedovolají, pošlou info sms. Žádnou sms jsem nedostala. Přestože jsem při zadávání reklamace 3× upozorňovala na to, že mívám vypnutý mobil a nezvedám neznámá čísla, a ujištěna, že když se nedovolají, pošlou sms, neobtěžovali se, aby sms poslali.

Na zmeškaný hovor z mobilu jsem nereagovala, protože když jsem poslední dobou již několikrát zvedla neznámé volající mobilní číslo, nikdo se na konci neozval! Což by mě mohlo stát pěkné peníze.

Ráda bych znala odpověď na to, jestli se takové „protizákaznícké“ přístupy dějí jen v anonymní Praze, nebo i někde jinde?
Stačí uvést pouze cca počet obyvatel vašeho bydliště.

Nejlepší odpověď
ratava

Nevím, jestli lze na anonymitu v Praze svádět úplně vše. Pakliže nejsem někde spokojená, vícekrát tam nejdu… i kdyby to byl poslední obchod/ opravna/ … v širokém okolí…

Občas v létě vyrážím na čundry. V malých vesničkách po ránu vždy ke koupeným rohlíkům uvaří i kávu, čaj, přidají zmínku o počasí a nástrahách zdejšího kraje. V případě cyklovýletu ochotně na počkání opraví cokoliv… Jenže- ono ve vesnici o patnácti domcích to chtě nechtě asi jinak nejde, každý přespolní zákazník je vítaný příjem a na dalšího můžou čekat delší čas, než ve vámi zmíněné opravně…

Přeci jen, i v Praze je spousty opraven, co nesídlí v OC, pánové vám tam ochotně vyhoví, poradí… Možná vám vyjde oprava o pár korun dráž, ale to už je na každém, aby se rozhodl, kam a proč chodí… Jednou jsem nesla boty na Vinohrady- u jedněch udělal „šup-šup“ a byly opravené, u druhých řekl, že by oprava stála více jak celé nové boty a třetí si nechal přes víkend…

Ono je jedno, jestli je lempl z Prahy nebo Horní-Dolní, pokud se najdou tací, co jim nechají vydělat, proč by se snažili… Ono možná neupadá řemeslo, ale naše nároky na samotné řemeslníky. Proč platit Karla za tolik, když mi to Pepa vyrobí/ opraví/ namontuje… mnohem levněji… Že je rozdíl v kvalitě? O té se přeci v žádném ceníku nepíše… A Pepa „za rohem“ je mnohem blíž, než Karel „za bukem“…

Další odpovědi
gecco

Obávám se, že i když si na písemnou zmínku o úpadku řemesel vybavím až Jirotku, jde o problém zmiňovaný od dob „O tempora, o mores!“…
😉
Obecně ty krámky MisterMinute v OC nepovřuju za dílny řemeslníků – když jsem se jednoho takové ´brusiče nožů´ ptal na možnost vytažení ostří, řekl mi, že se podívá, jestli na to má frézku…!
:-OOO
___
Na druhou stranu – pokud někde něco reklamuju, nemívám problém – možná působím dostatečně ´výmluvně´…
😉
___
Bohužel – pokud jde o opravny bot, neporadím ti, nevím – nemám boty, které lze tak snadno opravit.
😉

______

Jo – abych doplnil jiné sídlo, než je Praha…
Pocházím z Moravy a když jsem před časem sháněl nový opasek a takový, který bych chtě, jsem nemohl v obchodech najít, využil jsem návštěvy na Moravě a v nedaleké vesnici ´proslulé´ výrobou z kůže jsem ´oslovil´ jednoho z místních podnikatelů.
V pátek jsem mu řekl, co chci, v neděli jsem si jel pro nový opasek vyrovený na míru a ještě lepší, než jsem navrhoval… A to celé za cca čtvrtinu či pětinu ceny běžného (ne ´značkového´) koženého opasku v běžné prodejně…
😉