Avatar uživatele
Malineli

Jak jste snášeli předmaturitní stres?

Dobrý den,

jsem maturant a tak jako každý jiný si prožívám ten svůj stres. V pondělí se jde na to. Všichni kolem se mě snaží uklidnit že je to fraška a výsměch a že na výšce mi bude matura připadat jako sranda jenže… je to logicky moje první zkušenost s maturitou a tím shonem kolem.
Ptám se vás všech co jste si tím už prošli, jak jste se se stresem vyrovnávali? Měli jste nějakou antistresovou pomůcku?

Jen dodám že jsem jedničkář – dvojkař a spíš o sobě vím, že z toho moc dělám jenže… mozek prostě neposlouchá… furt se stresuje ikdyž vím, že jsem 4 roky makala a známky tomu odpovídaj… Agrhh!! Jenže ten pocit, můj mozek je jako jedna velká informační dálnice… „Bzzzz“ „Bzzzz“ „v pondělí maturuješ“ „Nespi“ :D

Díky moc :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, marci1, zzzlatokopka před 3274 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Vcelku v klidu. Trochu paradox vzhledem k tomu, že jsem jinak nervák, před maturitou jsem byl úplně v pohodě. Pomůže si dát kafe a čokoládu, projít se na vzduchu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Vím, co je stres…
Vím, co je maturita…
Ale dohromady mi to nejde…
😉

Ne – opravdu o nic nejde a maturita není nic extrémně složitého, klidně se vyspi.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Trošku se bojí každý. Nesmíš na to tak myslet, já si vždycky říkám, že pokud jsme všichni živí a zdraví, tak o nic nejde ! A je to pravda. A kór když máš jedničky a dvojky. V pohodě, neboj, nejde o život. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Celkem bez problémů. Stres jsem si moc nepřipouštěl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Já se trochu bála, ale byla jsem si jistá, že
umím a vytáhla jsem si otázky, který jsem
měla našprtaný stejně, tak u písemných i
u ústních zkoušek a vyšly mi chvalitebně.
Tak se neboj a určitě to zvládneš taky :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nikdo se mně na stres neptal.
Doplňuji:
Ani to nebylo komu říct. Navíc stres nikdo neznal, ale strach a obavy ano.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

No, já byl ve stresu. Musíš se tvářit, že si z toho na prášky. Mě to trochu pomohlo.
Ale jestli půjdeš na vysokou, tak podobně stresující je tam každé zkouškové, tzn 2× ročně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

To nějak přežiješ, žádná svinstva, prášky ovšem nepolykej, to je pro hysterické slečinky…matura je generálka před VŠ, jedna zkouška na vejšce bývá rozsahem za 1–2 maturity ale jsou i lehčí obory…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

hlavne si povedzte: niečo tam už poviem…dúfam, že ste sa neučili systémom: naučím sa 3/4 otázok a budem dúfať, že zvyšok si nevyberiem…

u mňa fungoval systém: budem vedieť zo všetkého aspoň zaťať…zopár podstatných faktov…a zvyšok zahovorím

a hlavne: naozaj nejde o tak veľa, ako sa zdá!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

joo před maturitou jsem měla úplně jiné problémy, takže na maturitní stres nebyl čas.. učit jsem se začala den předem a dala jsem to za 1, 1, 2, 2 a 4… takže pohoda… ty s jedničkama a dvojkama rozhodně strach mít nemusíš :D je to fakt fraška… a bakalářské státnice byly taky tak trochu fraška, ale tam už bylo třeba se trochu něco naučit :)
Doplňuji:
na VŠ jsou některé zkoušky jak víc maturit pohromadě.. ale všechno se to dá zvládnout ;)

Upravil/a: Luxx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JančaKucera4

I když nám tahle změna přinese ztrátu jedné hodiny spánku, tak se snažím na ní připravit dostatečným odpočinkem. Jediné, co mně pomáhá jsou přírodní doplňky stravy, jako je <a href=„https:/­/www.adamkrupa­.cz/“>Krupa Kratom</a>. Díky němu cítím více energie a dokážu lépe zvládat tuhle změnu hodin. Bez něj bych byla bez energie a nemohla únavou ani pracovat.

Avatar uživatele
Honzyn14

Já osobně nejsem žádný velký stresař, ale když už jde do tuhého, tak také nejsem z kamene, aby se trochu neorosilo čelo. Letos jsem maturoval a musím říct, že to není sice nic příjemného, ale rozhodně to není žádná „zkouška dospělosti“ – to je holý nesmysl. Jinak jsem měl v týdnu před zkouškami spíše problém usnout a s tím mi pomáhaly kapky z https://www.cib­dol.cz/ , takže to bych třeba budoucím maturantům mohl doporučit…

před 1330 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek