Malineli

Jak jste snášeli předmaturitní stres?

Dobrý den,

jsem maturant a tak jako každý jiný si prožívám ten svůj stres. V pondělí se jde na to. Všichni kolem se mě snaží uklidnit že je to fraška a výsměch a že na výšce mi bude matura připadat jako sranda jenže… je to logicky moje první zkušenost s maturitou a tím shonem kolem.
Ptám se vás všech co jste si tím už prošli, jak jste se se stresem vyrovnávali? Měli jste nějakou antistresovou pomůcku?

Jen dodám že jsem jedničkář – dvojkař a spíš o sobě vím, že z toho moc dělám jenže… mozek prostě neposlouchá… furt se stresuje ikdyž vím, že jsem 4 roky makala a známky tomu odpovídaj… Agrhh!! Jenže ten pocit, můj mozek je jako jedna velká informační dálnice… „Bzzzz“ „Bzzzz“ „v pondělí maturuješ“ „Nespi“ :D

Díky moc :)

Nejlepší odpověď
quentos

Vcelku v klidu. Trochu paradox vzhledem k tomu, že jsem jinak nervák, před maturitou jsem byl úplně v pohodě. Pomůže si dát kafe a čokoládu, projít se na vzduchu…

Další odpovědi
gecco

Vím, co je stres…
Vím, co je maturita…
Ale dohromady mi to nejde…
😉

Ne – opravdu o nic nejde a maturita není nic extrémně složitého, klidně se vyspi.
😉

marci1

Trošku se bojí každý. Nesmíš na to tak myslet, já si vždycky říkám, že pokud jsme všichni živí a zdraví, tak o nic nejde ! A je to pravda. A kór když máš jedničky a dvojky. V pohodě, neboj, nejde o život. 🙂

Drap

Celkem bez problémů. Stres jsem si moc nepřipouštěl.

briketka10

Já se trochu bála, ale byla jsem si jistá, že
umím a vytáhla jsem si otázky, který jsem
měla našprtaný stejně, tak u písemných i
u ústních zkoušek a vyšly mi chvalitebně.
Tak se neboj a určitě to zvládneš taky :)

mosoj

Nikdo se mně na stres neptal.
Doplňuji:
Ani to nebylo komu říct. Navíc stres nikdo neznal, ale strach a obavy ano.

zelí

No, já byl ve stresu. Musíš se tvářit, že si z toho na prášky. Mě to trochu pomohlo.
Ale jestli půjdeš na vysokou, tak podobně stresující je tam každé zkouškové, tzn 2× ročně.

lexx

To nějak přežiješ, žádná svinstva, prášky ovšem nepolykej, to je pro hysterické slečinky…matura je generálka před VŠ, jedna zkouška na vejšce bývá rozsahem za 1–2 maturity ale jsou i lehčí obory…

Šidlo

hlavne si povedzte: niečo tam už poviem…dúfam, že ste sa neučili systémom: naučím sa 3/4 otázok a budem dúfať, že zvyšok si nevyberiem…

u mňa fungoval systém: budem vedieť zo všetkého aspoň zaťať…zopár podstatných faktov…a zvyšok zahovorím

a hlavne: naozaj nejde o tak veľa, ako sa zdá!

Luxx

joo před maturitou jsem měla úplně jiné problémy, takže na maturitní stres nebyl čas.. učit jsem se začala den předem a dala jsem to za 1, 1, 2, 2 a 4… takže pohoda… ty s jedničkama a dvojkama rozhodně strach mít nemusíš :D je to fakt fraška… a bakalářské státnice byly taky tak trochu fraška, ale tam už bylo třeba se trochu něco naučit :)
Doplňuji:
na VŠ jsou některé zkoušky jak víc maturit pohromadě.. ale všechno se to dá zvládnout ;)

JančaKucera4

I když nám tahle změna přinese ztrátu jedné hodiny spánku, tak se snažím na ní připravit dostatečným odpočinkem. Jediné, co mně pomáhá jsou přírodní doplňky stravy, jako je <a href=„https:/­/www.adamkrupa­.cz/“>Krupa Kratom</a>. Díky němu cítím více energie a dokážu lépe zvládat tuhle změnu hodin. Bez něj bych byla bez energie a nemohla únavou ani pracovat.

Honzyn14

Já osobně nejsem žádný velký stresař, ale když už jde do tuhého, tak také nejsem z kamene, aby se trochu neorosilo čelo. Letos jsem maturoval a musím říct, že to není sice nic příjemného, ale rozhodně to není žádná „zkouška dospělosti“ – to je holý nesmysl. Jinak jsem měl v týdnu před zkouškami spíše problém usnout a s tím mi pomáhaly kapky z https://www.cib­dol.cz/ , takže to bych třeba budoucím maturantům mohl doporučit…