chachar1922

Jak jste se vyrovnali se zradou nejbližšího?

Právě to prožívám a nějak se v tom furt plácám. Chodím s přáteli ven, to je vždycky OK. Doma dělám pořád něco, tak na to nemyslím. Když jsem se svým pejskem, tak to mám takové smíšené, protože psa jsem dostala od toho zrádce.
Vždy mi dokázala pomoct hudba, ale teď nějak ani to nepomáhá. Večer je to nejhorší, to si vždycky uvědomím jak mi ten hnusný zrádce obrátil život vzhůru nohama. Sázím i na sílu myšlení, občas si uvědomím, že ten smutek mi nedělá zrádce, ale dělám si to sama, tak mě to na chvíli přejde.

Vím, že čas všechno léčí, ale neznáte nějaký fígl? Nějaký film, článek, který člověka nakopne, písnička, knížka, motivační video? Díky za nějakou radu.
Cokoliv, protože se jinak zcvoknu jako Bodačka. :)

Gecco, přečtu si, děkuji :)
Marci, stránku znám, ale článek ne, tak děkuji, velmi dobrý :)
Agnet, i českého bojovníka něco raní, ale nepoloží :) Díky
Led, moje chyba byla si takového špatného člověka pustit vůbec k tělu, ale to špatné mě posílí. Píšu si novou stránku :)

Děkuji moc všem

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě je zbytečné říkat někomu: zapomeň. Ale každý má právo žít svůj život tak, jak chce a jak si jej představuje. Zajímavý článek na toto téma uvádím ve zdroji.
10 základních kroků :
„1. Smiřme se s tím, že existují lidé, bez kterých nejsme šťastní, ale oni jsou šťastní i bez nás
2. Odstraňme mříže
3. Vyžadujme po druhém odpovědnost
4. Kdo Vás miluje, ten Vám neubližuje
5. Nemstěme se
6. Nedopisujme čárku tam, kde život udělat tečku
7. Přepočítejme lidi
8. Zamilujme si bezvětří
9. Zůstaňme pozitivní
10. Otevřeme se budoucnosti“
Podrobně ve zdroji : 🙂
https://www.fir­stclass.cz/2014/04/­10-kroku-jak-prekonat-zradu-partnera-ktera-nas-vykolejila-z-cesty/

Další odpovědi
Agneta

Ale srdíčko – nebuď smutné, vždyť je tu ještě

  • láska
  • věrnost
  • síla
  • touha
  • spravedlnost
  • šlechetnost
  • statečnost
  • čest
  • píle
  • odhodlání
  • jednota
  • pravda
  • pokora
  • moudrost

tak ti vlastně nikdo nemůže obrátit život vhůru nohama:D

gecco

Přečti si Saturnina od Zdenka Jirotky…
😉
Budeš se chlámat i na toho pséka…
😉

led

Nebudem ľútostivo mazať med a fúkať na „bobo“. Z vášho emotívneho príspevku, cítiť jednostranný žiaľ a nevidím vaše zamyslenie „nie som tomu tak trochu na vine aj ja?“
Pri rozpade partnerstva sa treba vždy zamyslieť, prečo k tomu došlo. Zamyslieť s „chladnou hlavou“ bez emócií.
Do partnerstva každý vstupuje so svojimi predstavami, ale časom môžte zistiť, že každodenný život v partnerstve nie je len láska a je to aj vzájomná súhra v domácnosti, v živote, vo vzájomnej podpore a množstvo ďalších. V každodennom živote v partnerstve bývajú aj víťazstvá aj prehry, keď musíte myslieť nielen na minulosť a súčasnosť, ale aj a to je hlavné na budúcnosť.
„čas všechno léčí“ to máte pravdu, ale keď už mlieko vykypelo, nečakajte so slzami a založenými rukami, ale zoberte uterku a umyte sporák a riad. A môžte začať variť mlieko odznova. Tým chcem povedať, zavrite túto stránku života a otvorte si novú nepopísanú stránku a žite ďalej. Nie pasivita a smútok, ale aktívny život je to čo potrebujete!

anonym

Se zradou rodičů se nevyrovnám nikdy, jelikož ti se velmi razantně postarali o trvalé následky v oblasti citové a to oproti zrady partnera je mnohem horší, mě taky utekla o 20 let starší panička s kterou jsem se válel nahý na kanapi – taky byla sama, ale čert to vem, možná to bylo nakonec i vysvobození, nejspíš měla víc rozumu, než já.

Luxx

https://www.fir­stclass.cz/2015/04/­proc-mi-lze-do-oci-5-kroku-jak-se-vylizat-z-ran-od-lidi-dvou-tvari/

NelieM

Teď v neděli byl v TV román pro ženy, kde Laura četla knihu „Když partner odchází“ :D
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KFweSrIT-z4

chachar1922

Díky všem. Pokud mi bude ještě na prd, tak si to tu zase přečtu a budu zase v pohodě :)

zjentek

Co bylo bylo, klidně to pust z hlavy, pánč ti to stejně zůstane v duši až do smrti. Soustřeď se na vztahy budoucí a rychle, ale jistě, už pochop, že ten nejluxusnější vztah je žádný vztah ;)

da ny

Udělej čáru za minulostí, jdi dál, nerýpej se nožem v „ráně“ ;).
Zbav se pocitů ublížení, křivdy, viny, nikoho neobviňuj (ani sebe) a hlavně odpusť! Nejde to hned, ale udělej to…
Každý vztah má svůj čas, končí proto, abychom se posunuli dál.
Scánář si píšeš ty sama.

led

Vlčí mág,
rozchod partnerov, manželov, nemusí byť vždy zradou. Nehovorím o záletníctve a násilí…
Môže to byť aj tým, že manželia postupom času, zistia, že ich pohľad na vzájomný život a manželstvo nie je totožný. V takom prípade je lepší rozchod a zostať priateľmi, ako zotrvať v manželstve, ktoré neklape, v ktorom môžu byť hádky každodennou obživou.
Nepozerať sa na to, čo povedia ľudia, spoločnosť, ale na to či spolužitie je naďalej možné, alebo nie, v prospech všetkých členov rodiny. Niekedy dieťa pochopí hneď, niekedy až v zrelom veku s vlastnými skúsenosťami a niekedy nepochopí vôbec.
Ak k tomuto rozhodnutiu neprídu kľudnou zmierlivou a premyslenou cestou, po rozchode sa z nich môžu stať nezmieriteľní nepriatelia, ktorí vinu dávajú tomu druhému.

ivzez

Marci, to je dobrý odkaz.
Zajímavých článků je tam víc.

marci1

Jsem ráda, že Tě to zajímá. 🙂

anonym

gecco- co je směšného na něčí újmě?jestli se chcete opravdu zasmát, tak si přečtěte"pekelný žalář"…
to nemá chybu, fakt…
https://www.kos­mas.cz/knihy/104288/vec­ny-pekelny-zalar/

gecco

WTF???

Dochy

Kde je v Saturninovi něčí újma? To jako že udělali pár víceméně puberťáckých a převážne neškodných naschválů Miloušovi?