Natee

Jak jste se dokopávali k učení?

V době základní, střední a vysoké školy, když se vám prostě nechtělo učit, ale museli jste, jak jste se k tomu přinutili?

Nejlepší odpověď
led

Keď musíš, tak musíš – známe heslo študentov v skúškovom období. Nechcelo sa mi, ale chcela som dokončiť školu. „Krásu“ učenia som pochopila, až keď som sama začala učiť. A učim sa stále, aj dnes a to už pre seba. Ak sa človek prestane učiť, čítať, začne zaostávať a pomaly sa posúva na koniec radu.

Doplňuji:
Ad Ing.internet
ano život naučí viac než škola,
škola totiž len pomáha pripraviť sa na reálny život. Ale bez človeka, žiaka i učiteľa a tým i učenia to nejde.

Další odpovědi
Drap

Sedl jsem si, otevřel učebnici nebo sešit a začal se učit.

suaeda

Nejhorší bylo vždy začít se učit. Jakmile se do toho člověk donutil tak už to pak šlo.

WeeBear

Na základce upřímně, – nekopala jsem se do ničeho a na vše jsem kašlala (a podle toho dopadaly vysvědčení).

Teď jsem na střední a vybrala jsem si něco, co mě opravdu moc baví, do profilových předmětů se učím denně, aniž bych se do toho musela „kopat“, prostě chci. A do méně důležitých se učím tak, abych měla přehled.. Akorát do dějepisu se už opravdu musím „kopat“. 😁 Obvykle si sednu večer, s kakaem (nebo mojí milovanou kávou) ke stolu, pustím si hudbu a čtu si naši minulost.. A už to do té hlavy nějak naskáče. 🙂

hanny 2

Nachystat si k tomu nějakou příjemnost – něco dobrého k jídlu a pití – ne alkohol!

Vojtěch

Mě řezal otec, ale nepomohlo to, dokud jsem sám nedostal rozum :)

PS: Jinak na výšce jsem si zkusil o prázdninách práci v dílně ve fabrice, což byla dostatečná motivace dostudovat.

Vlk-Gabriela

Jsem se vždycky učila jenom pokud se jednalo o něco zajímavého, ale spíše až po skončení školních let. I když mě hodně bavilo psát různé referáty a nebo se učit básně.

štamgast

Řekl jsem si: Když se nebudu učit, nic ze mě nebude.

Michal Kole

Složitě

Znám jednu dobrou metodu, ale není veřejně publikovatelná 😁

venkovan

Nedokopal. Ale co se dalo okecal. Popravdě – ono se v těch závitech mozku když šlo do tuhého vždycky něco vyškrabalo na co se dala stavět souvislejší odpověď.

Sůwa

Na základce jsem to nepotřebovala a na to jsem pak doplatila na průmce. Najednou překvapení, že už to tak snadno nejde, ale nakonec jsem to nějak dotáhla. Druhou průmku jsem studovala už dospělá a bylo by mi trapné před dětmi nosit domů špatné známky a po nich chtít pěkné.

Ing.internet

Život tě naučí více než škola… 🙂