Bronzový

Jak jste se dokopávali k učení?

V době základní, střední a vysoké školy, když se vám prostě nechtělo učit, ale museli jste, jak jste se k tomu přinutili?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Keď musíš, tak musíš - známe heslo študentov v skúškovom období. Nechcelo sa mi, ale chcela som dokončiť školu. "Krásu" učenia som pochopila, až keď som sama začala učiť. A učim sa stále, aj dnes a to už pre seba. Ak sa človek prestane učiť, čítať, začne zaostávať a pomaly sa posúva na koniec radu.

Doplňuji:
Ad Ing.internet
ano život naučí viac než škola,
škola totiž len pomáha pripraviť sa na reálny život. Ale bez človeka, žiaka i učiteľa a tým i učenia to nejde.

Další odpovědi:

Zlatý

Sedl jsem si, otevřel učebnici nebo sešit a začal se učit.

Stříbrný

Nejhorší bylo vždy začít se učit. Jakmile se do toho člověk donutil tak už to pak šlo.

Stříbrný

Na základce upřímně, - nekopala jsem se do ničeho a na vše jsem kašlala (a podle toho dopadaly vysvědčení).

Teď jsem na střední a vybrala jsem si něco, co mě opravdu moc baví, do profilových předmětů se učím denně, aniž bych se do toho musela "kopat", prostě chci. A do méně důležitých se učím tak, abych měla přehled.. Akorát do dějepisu se už opravdu musím "kopat". :-D Obvykle si sednu večer, s kakaem (nebo mojí milovanou kávou) ke stolu, pustím si hudbu a čtu si naši minulost.. A už to do té hlavy nějak naskáče. :-)

Zlatý

Nachystat si k tomu nějakou příjemnost - něco dobrého k jídlu a pití - ne alkohol!

Bronzový

Mě řezal otec, ale nepomohlo to, dokud jsem sám nedostal rozum :)

PS: Jinak na výšce jsem si zkusil o prázdninách práci v dílně ve fabrice, což byla dostatečná motivace dostudovat.

Pokročilý

Jsem se vždycky učila jenom pokud se jednalo o něco zajímavého, ale spíše až po skončení školních let. I když mě hodně bavilo psát různé referáty a nebo se učit básně.

Bronzový

Řekl jsem si: Když se nebudu učit, nic ze mě nebude.

Zlatý

Složitě

Znám jednu dobrou metodu, ale není veřejně publikovatelná :-D

Zlatý

Nedokopal. Ale co se dalo okecal. Popravdě - ono se v těch závitech mozku když šlo do tuhého vždycky něco vyškrabalo na co se dala stavět souvislejší odpověď.

Zlatý

Na základce jsem to nepotřebovala a na to jsem pak doplatila na průmce. Najednou překvapení, že už to tak snadno nejde, ale nakonec jsem to nějak dotáhla. Druhou průmku jsem studovala už dospělá a bylo by mi trapné před dětmi nosit domů špatné známky a po nich chtít pěkné.

Pokročilý

Život tě naučí více než škola... :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.