Avatar uživatele
FreddieR

Jak jste přežili přechod ze ZŠ na SŠ, případně ze SŠ na VŠ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4275 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Přecházela jsem ze Základní školy na Střední odborné učiliště se zaměřením na zemědělství a zahradnictví. Všechno bylo v pohodě.
Doplňuji:
Jinak se jednalo o tří letý obor bez přijímacích zkoušek na jehož konci se získával výuční list.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Vždycky jsem se těšila. V prvním případě to bylo vysvobození. Měli jsme na základce ve třídě hodně dětí – bohužel dost Cikánů (kteří už k nám ani nepasovali věkem a pár cikánek stihlo během školního roku i otěhotnět), takže jsem se jich zbavila. Na střední jsme byly ve třídě samé holky, takže jsem poznala, že čistě ženský kolektiv je skutečné peklo. Na vejšku jsem se pak vyloženě těšila – a nezklamala mne. Veskrze tam byli nadšení lidé, které spojoval zájem o obor, výborná, milá a inteligentní parta. Hned od prváku jsme si sedli a s několika z nich (plus s pár kolegy z vyšších ročníků) jsem následně prožila první nádherné prázdniny s nezapomenutelným putováním po jižní Francii.
🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

V obou případech jsem se připravovala akorát na přijímačky, ale pak po přijetí jsem to už neřešila a po nástupu se nekonalo žádné drama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ze ZŠ na SŠ nejen v pohodě, ale dokonce jsem si to užíval . Zato ze SŠ na VŠ to byl tvrdej náraz – jako je ostatně v prváku vždycky. Byly to galeje, než se člověk votrkal – vo nervy. Ale pak už to šlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nikdy jsem neměla problémy s přechodem …a ani s tím posledním :D:D:D vše jsem zvládla v poho

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Přežili. A celkem dobře. Utrousili trochu slziček nad tím, že dětství je v čudu, ale než jsme se vzpamatovali, prázdniny uletěli kamsi a rodiče nás rvali do nějakého jiného výchovného vzdělávacího ústavu. Protože to byl s internátem, prožili jsme si pár dní holubovských experimentů od mazáků a potom už zbyl jen čas na lotroviny a hlouposti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Medzi strednou a vš som si najprv odpracovala v pote tváre, využívajúc ruky a rozum (obe vlastné) a až potom som sa rozhodla pre VŠ

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

nejhorsi byl posledni den na z.š.pak clovek vejde na stredni a do mesice je jak ryba ve vode.alespon u me.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Libas

Použiju asi ohranou frázi, na které něco bude, je to spíš jen o zvyku, ale taky o lidech/budoucích spolužácích. Já jsem byl na střední zahradnické škole www.skolarajhrad.cz a rozdíl jsem nijak nevnímal.

před 2618 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek