Jak jste pochopili film Donnie Darko ?

Nejlepší odpověď
Martina S.

Koukala jsem na to dvakrát za sebou, ale pochopit se to moc nedá. Na oficiálních stránkách filmu je toto vysvětlení:
Po pár minutách filmu (zhruba 10) vznikne jakýsi sekundární vesmír (a v kterém se celý film odehrává), který za 28 dní zničí sám sebe, a tím zničí i náš, „normální“ (primární) vesmír. Zde přichází Donnie, superhrdina, který má zachránit náš svět. Donnie potřebuje artefakt, který musí poslat zpět do primárního vesmíru, aby ho zachránil. Oním artefaktem je motor z letadla (což je jediná věc, která ve skutečnosti cestuje časem). Donnie se stal hrdinou, má schopnosti, jako že vidí budoucnost, nadruhou stranu „získal“ i halucinace. Všichni okolo jsou zmanipulovaní (tedy jediným skutečným člověkem v sekundárním vesmíru je Donny), jsou nastavený, aby pomohly Donniemu dosáhnout cíle. Všechno je stvořeno a poháněno Bohem.