Michal Kole

Jak jste plavali za socialismu a jak plavete teď? Plavali jste za socialismu jiným stylem než plavete dnes?

Bylo i za socialismu se povinnost v bazénu osprchovat? Kolik stálo vstupné do bazénu za socialismu? Jak byl bazén za socialismu vybaven, jaké byli atrakce?

Inspirací je díl Retra

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101762691­82-retro/21241100­0360015/video/

Nejlepší odpověď
anonym

Tedy,my jsme se v bazénu sprchovat nemuseli,vody v bazénu bylo dost.Vstupné bylo podle vyšplouchaných hodin,navíc byl poplatek za fén.Bazén kam jsem chodila,byl vybaven bufetem se šunkovými chlebíčky a kofolou,jediná atrakce byl plavčík.Jakou atrakci měli chlapci,nevím.Bába v recepci rozdala klíče od skříněk,které nebylo kam dát a poznali jsme se věkově podle plavek.Každý rok vyráběla Triola nový tip.Já měla problém-plavky zděděné po staršínsestře­nici,vyráběné minimálně na 15let,bylo mi 13 a vypadalana 10. Dodnes si pamatuju ty umělohmotné „košíčky“,které mě deptaly úplně nejvíc…:D
Ale hlavně: na parkovišti byly autobusy z jiných okresů,protože bazén-to byl důvod k zájezdu…:D

Další odpovědi
anonym

Za socialismu jsem plavala v rybniku, ted plavu v mori. 🙂
Stejnym stylem – prsa. Ale uz tenkrat me tahla ke dnu.
V bazenu ( v Plzni ) zadna atrakce nikdy nebyla a vstup stal pro deti – 2 kc. Dospele nevim.
A nevim, jestli jsem byla prase, ale nepamatuji se, ze by jsem se kdy v detstvi pred bazenem sprchovala. Asi jsem byla fakt cunatko. ☹ -iv-

Rocker

Za komančů jsem plavat neuměl,naučil jsem se to až dlouho potom.A z toho vyplývá,že jsem za komančů ani nechodil do bazénu,takže nevím,jak to tam vypadalo.Před­pokládám,že voda byla stejně mokrá:-)
Doplňuji:
Ar-mě se Michalovy otázky líbí,ptá se prostě na to,co ho baví a zajímá.Mnohdy se ptá na věci,které by mě nikdy ani nenapadly.

Ar

Už to opravdu s těma „bazénama“ přeháníš. Být na místě admina tak máš na měsíc BAN, abys měl možnost se nad sebou zamyslet.

briketka10

my jsme se chodily koupat s holkama do rybníku měly jsme to kousek od baráku, braly jsme si s sebou malý rádio na baterky a deku, jenže tenkrát byl čistý až ke dnu, rostly tam doutníky my je kouřily, kámošce na nohu jednou vlezly pijavice, teď se o nic nikdo nestará je to všude zarostlý a nedá se chodit ani na houby se psem, a já nikam dnes do bazénu nechodím..
a za totáče chodila celá třída do areálu v Pardubicích, vstup si nepamatuju, ale vím, že holky musely mít koupací čepici a po koupání jsme se sprchovali všichni kvůli chlorované vodě asi aby jsme ji smyli..
Doplňuji:
a styl ?? prsa ta mě nebavila kraul ten už vůbec ne ten je pro kluky, nejvíc jsem si lebedila na zádech a nic jsem nedělala ani rukama, ale to okolo mě nesměl nikdo plavat a máchat rukama, aby jsem se nepotopila, protože prostě plavat neumím říkám to tu pořád jsem vychovaná na brouzdališti :)

led

Celý svoj plavecký život preferujem pohyblivú vodu, nie stojatú (rybníky, bazény).
Výhoda pohyblivej vody – rieka, more – musíte sa hýbať
V stojatej vode ma to zvádza k nečinnosti, otočím sa na chrbát a zdriemnem si… a tým potom ruším niektorých príliš aktívnych „záchranárov“, ktorí nechápu, že na vode sa dá aj spať,.