bolak

Jak jste na tom se zrakem?

Kdyžtak uveďte dioptrie, pokud se nestydíte.

Nejlepší odpověď
briketka10

Jiná

malý text si musím dát dál, tak nevím jak sem na tom poraď ??
anebo vzít vélikáánskou lupu..
Doplňuji:
tzn. že i tady mám text zvětšený CTRL + myš
nahoru kolečkem abych na tebe lépe viděla ☺

Další odpovědi
quentos

Nosím brejle

0,5 dioptrie na levý voko, 1,75 na pravý voko

anonym

Jiná

Budu muset,už nevidím na písmenka T a V 😁

Sůwa

Jiná

Sice nevím k čemu ti to bude, ale na čtení a podobné titěrnosti mám asi 3 dpt. Tramvaj a vlak ( i auto ) většinou vidím 🙂

manon

Jiná

Doplňuji:
Je mi osmdesát, nic nevidím, ale brýle nenosím, abych si nezkazila image :) Čočky nosím zásadně barevné, aby mi slušely k tričku :) Občas tajně čtu se zvětšovacím sklem – pod lupou je hodně vidět :D

badisko

Jiná

tupozrakost …na leve oko nelze korigovat brylemy…

Drap

Jiná

Brýle si beru na čtení k PC na drobnou práci. Jinak to zatím pořád ještě jde. Nejsem na tom ani špatně ani dobře. Je to takový nějaký normální stav vzhledem k věku.

Alesh

Jiná

Občas vidím blbě na dálku, dělá mi problém zaostřit, ale brejle nenosím, ani čočky.
Jinak jsem slyšel, od kámoše, že nějaká jeho známá měla 4 dioptrie, pak zašla někam za nějakou odbornicí, která ji naučila cviky na oči, typu pohled nahoru-dolů, doprava-doleva atd. (cvičila je pravidelně každou hodinu), no a po nějaké době, půlrok, rok byla bez brejlí.

VIKTORIÁ

Jiná

Doplňuji:
Nosím bryle jen do skoly na tabuli nebo na televizi. Jinak je moc rada nenosim. Ale mam 1,5 dioptrie takze je to nekdy problem..

vlk samotař

Nosím brejle

panxnotdead

Vidím dobře

Zatim..

sevos

Jiná

Doplňuji:
Na malý písmenka potřebuji větší světlo.

redy

Vidím dobře

děkuju za optání 🙂

anonym

Jiná

M.

Vidím dobře

Jikra

Nosím brejle

Doplňuji:
Slepej jak patróna = L+3,5/P+4,5 d­ioptrií

honza19hk

Vidím dobře

anonym

Jiná

Doplňuji:
Měla bych od svých školních let nosit brýle na dálku, ale nikdy mi dlouho na nose nezůstaly. Zatím je všechno v celku dobré a ani mi nějak nepřijde, že bych hůře viděla. Na blízko vidím zase moc dobře.

dědapetr

Jiná

Čím víc let,tím kratší ruce.Brýle na dálku i na blízko.

cochee

Jiná

Jsem několik let (asi 10, nevím, nechce se mi hrabat v papírech) po laserové korekci krátkozrakosti, která byla cca –3L/-1,5P. Od té doby na pravé vidím stále nezměněně, tj. jako rys, levé se malinko zhoršilo, nicméně necítím potřebu brýlí. Protože jsem už překročil čtyřicítku, začíná se ozývat vetchozrakost nablízko – na čtení daleko déle ostřím než zamlada a potřebuju k tomu zaostření dobré světlo.

manon

Změnila jsem názor. Pořídím si brýle (uvidím pak lépe v zrcadle, jak moc jsem stará :) ) a k tomu si pořídím usedlé šedé oblečení a bílý naškrobený límeček a budu vypadat seriózně a přísně, ač taková nejsem :) Nová image, která bude nahánět hrůzu :) Změna je život.

bolak

Sůwa: na spoustu věcí :)

Sůwa

Já doufala, že to bude nějaká hra a já se ti budu vychechtávat, až ti ji „někdo“ smaže, jako mně ty jablíčka 😁
P.S. brýle ti ale nepůjčím 🙂