quentos

Jak jste na tom se zásobou textů koled?

Pro mě bylo vždy vyrukovat s „vejci malovanými“ navýsost trapné, protože to říkal „každej“, takže jako malý jsem si vynašel jinou od Zdeňka Kriebela, která mi vydržela zhruba do patnácti; pak jsem si složil úplně vlastní a tu od té doby neměním – nejen pro její úspěch, ale také proto, že děvčata ji přes rok vždy spolehlivě zapomenou a pokaždé ji vnímají jako cosi nového. Co vy? A podotázka zejména pro ženy – nebrní vás z těch věčných „vajec malovaných“ hlava, oceníte, když přijdou s jinou? A zvoral to někdy někdo a přišel s „Koledou Štěpáne“? ;{D
Doplňuji:
anetadela: dobrá, napíšu… ;)

Tak už jsou zas tady svátky
zmrtvýchvstání Krista,
vod mejch prutů nezůstane
Tvá zadnice čistá.
Zato Ti však omládne
a Tvoje tvář zkrásní,
denně budeš dostávat
štus milostných básní.
Tož přede mnou nezdrhej,
zůstaň v klidu chvíli,
zlostnej pohled nevrhej
a já Ti předám plno síly…

(pozn. čtyřverší „… zato Ti však omládne / a Tvoje tvář zkrásní / denně budeš dostávat / štus milostných básní“ mi nešlo tedy moc do huby, když jsem koledoval – dnes už nebožku – babičku ;{DD)

Nejlepší odpověď
anonym

Velikonoční pro kluky:

Upletl jsem pomlázku,
je hezčí než z obrázku,
všechny holky, které znám,
navštívím a vymrskám,
než mi dají vajíčko,
vyplatím je maličko.
Doplňuji:
Velikonoční pro holky:

Kropenatá slepička
snesla bílá vajíčka,
obarvím je, vymaluji,
všechny chlapce podaruji,
pentličky si nastříhám,
na pomlázku jim je dám.

Další odpovědi
anetadela1

Bade – krásné.
Nechceš nám ji quentosi napsat?
Jinak naše holky jsou „trapné“ :D
Doplňuji:
quentosi: to je moc hezká básnička. A babičce se určitě taky líbila :)

anonym

Před Badem klobouček dolů.Co se mě týče,jsem městské dítě(býval),ne­pamatuji nikoho,kdo by třeba po Příkopech chodil s mrskačkou.
Takže-tahle poetika je mi tak trochu vzdálená.
Ovšem Mikuláš-to je jiná píseň.Hordy Mikulášů,čertů­.........Malá apokalypsa.

Radovan M

Každá holka dneska
před dům vyjít musí
ošklivá či hezká
pomlázku ať zkusí
o perníček, o vajíčko
poprosíme vás,
našleháme jen maličko,
za rok příjdem zas :)

SinceX

Hody hody doprovody,
Já jsem malý zajíček,
Utíkal jsem podle vody,

Nesl kupu vajíček.

Hody hody doprovody,
Dejte vejce malovaný,
Nedáte-li malovaný,
Dejte aspoň bílý,

Slepička Vám snese jiný.

Hody hody doprovody,
dejte prachy padělaný
nedáte-li padělaný dejte aspoň krytý,
daně vám to zrychlí → našel jsem to na netu..:))