pusinka50

Jak jste na tom s pozimní „jarní“ únavou? Příp. jak reagujete na změny letního a zimního času? Co proti tomu děláte?

Já se nějak pořád nemůžu dospat, vstávám úplně zbitá, nemyslí mi to a „probouzím“ se až po 2 hodinách a vypití půl litru kafe. Jím zeleninu, ovoce, ráno sklenku vody s půlkou vymačkaného citronu a lžičkou medu, 2–3 týdně cvičím a 2–3 týdně chodím velmi rychlou chůzí celou hodinu po lese s pejskem. Co můžu udělat víc?

Nejlepší odpověď
marek.29

HRŮZA! Zrušil bych to! Ničemu to nepomůže akorát nám to rozhodí biorytmus vždycky. Pomůže mi to dospat občas.. Hodně spánku. (bavím se o změnách času)

Další odpovědi
Kamionacka09

Me taky dela problem se probouzet a zdrovna ted se pudu asi jeste dospat,nesnasim brzy vstavat.A ten letni cas mi taky vadi,ja radsi tmu o hodinu drive a cas jak ma byt nez tohle.

pizlicka

zkus tritydenni kuru piti koprivoveho caje.

Kric.ouwner

Letní čas byl vytvořen z důvodu ušetření tzn. aby se méně svítilo , ale myslím si že je to dobrá věc protože jsem osobně dost rád když můžu v léťě jít domů v půl desáté a ještě svítí sluníčko a kord na chatě to hojně využívám , a normální zdraví člověk to nepocítí a je hloupost že to někomu dělá problémy to jsou jen vsugerované věci 2× za rok vstát trošku jinak je to samé jako když vám zavolá šéf že " hele zítra tě tu potřebuji o hodinku dříve " a taky z toho nejsme tak podráždění , ale to už dokázalo mnoho vědců že to je nesmysl .!!!
Doplňuji:
Ještě poradím jak píšete jak jste z toho tak zkleslá , no u mě je to asi tak že já vyrůstal skoro na vesnici , takže jsem zvyklí vstávat improvizovaně z ohledem na události , zkuste na to nemyslet , už delší dobu ( cca 15 Let) pendluji mezi dvouma velkýma městama naší republiky a všiml jsem si toho že lidi kteří vyrůstali ve městě jsou náchylní až bych řekl zženštilí , všechno jim vadí nejradši by dokola ten svůj stereotyp a řídí se převážně médiama , někdo řekne v TV že letní čas způsobuje psychické kdo ví co a hned mají všici problémy , Pustí každý týden do TV cikána který ve svých písní jen nadává a mele nesmysly a hned ho všichni milují a dělají že ho poslouchají x let a dokupují si jeho alba , no není to šílený … ,.

hanulka11

Problémy mi to nedělá ,vstávám brzy v jakýkomliv období -myslím, že to je tak, jak to má člověk nastavený- někdo rád spí a nerad vstává – pak to svádí na posun času . Vidím to doma kolem sebe i když svítí venku slunce mohli by spát do 10 a stále je to málo. Pak vstanou a jsou rozmrzelý, že museli z postele a kolik už je to hodin a to já už mám za sebou prima ráno s krásným svítáním a jsem dobře nastartovaná na celý den.

simona.1

Ahojky. Já jsem letos ten časový posun naštěstí ustála. Asi hlavně díky coenzymu extra, který jsem si koupila a od března pravidelně užívala. Radila jsem se o tom i v lékárně a pomohlo mi to. Potom samozřejmě jíst ve velkém zeleninu a ovoce, ale ne citrusy! Víc už asi neporadím…