Jak jste byli fyzicky trestání na ZDŠ-ce?

Doplňuji:
gecco, ještě řekni, že ten kantor měl dřevěnou nohu a můžeme si říct, že jsme ho měli společně!

Nejlepší odpověď
Funna

jestli myslíš od spolužáků, tak nijak… jestli myslíš od učitelů, tak taky nijak a jestli myslíš od rodičů, tak možná pár facek přiletělo, ale nebylo to nikdy nic drastického…šprt jsem nebyla, ale ani pětkař…

Další odpovědi
anonym

Nikdo mě nikdy neuhodil,nestála jsem v koutě, nic takovýho, byla jsem hodná. Ale viděla jsem, jak se učitel rozzuřil a zbil spolužáka, který zlobil, zbil ho moc a já jsem tenkrát začala tak moc plakat, že se toho učitele bojím a nechci ho tam. Viděla jsem poprvé, jak někdo někoho bije. To byl pro mě tenkrát otřesný zážitek.

quentos

já nijak, byl jsem vzorňák. Ale jinak měla učitelka oblíbený trest výtečníka nejprve vykrákat za pačesy a pak mu dát zezadu lepáka. Pamatuju, že dokonce tomuto trestu jednou neuniklo dokonce děvče – to bylo pro změnu vykrákáno za culík.

fcoop

Na naší škole to bylo dost „hustý“.
Copak já – já to měl dobrý,byl jsem totiž dost úspěšný bonzák,takže jsem byl za vodou,ale ostatní,takový ty hrdý typy.........uf­............něk­dy trpěli jak zvířata.
Jednou to zástupce ředitele přehnal do té míry,že tělocvikář měl slzy v očích.
A to byl tvrdej chlápek,dřív sloužil v Legiích a viděl toho fakt dost.
Pro ilustraci – dole,v suterénu, byla zvláštní místnost,říkalo se jí Zpovědnice,byla zvukově izolovaná,ale asi nedostatečně.­.......zvuky,kte­ré se z ní ozývaly prý rušily kuchařky při vaření.
Říkaly,že „.............tady se vážně vařit nedá,kdo to má furt poslouchat......“.

A asi měly pravdu,protože to jídlo se nedalo žrát.

Byla to tvrdá škola,to je pravda. Ale mnohé mnoho naučila a vybavila nás do života.

anonym

Museli jsme natáhnout ruce, dlaněma nahoru a učitel nám přes ně dal dřevěným pravítkem.
Jiný učitel nám kroutil krátkýma vlasama kolem uší, čili nás tím vytahoval nahoru, protože to bolelo a mueseli jsme stoupat na špičky.
Ale vůbec to těm učitelům nezazlívám, protože jsme alespoň před nimi měli respekt a ŽÁDNÝ z nás tím neutrpěl nějakou psychickou újmu na zdraví.
A za učitelování těchto učitelů se mnoho žáků dostalo na vysoké školy či či jinak se uplatnilo v životě a po letech vzpomínání na ně žádný žák(yně) nedal(a) dopustit.

briketka10

Náš učitel na hudebce nás tahal za pejzy
a pěkně to bolelo !
nedělal žádné rozdíly mezi holkama a
klukama, protože jsme všichni zlobili :)

jiní učitelé nám nic nedělali my je jen
neposlouchali a ignorovali jejich výuku :)
to jsme trestali spíš psychicky my je žejo ?

Lamalam

Já jsem byla hodná šprtka, takže nijak.
Doplňuji:
Zjentek > tělocvik jsme samozřejmě měli. Napsala jsem, že jsem byla hodná šprtka, nikoliv, že jsem byla pohybové nemehlo.

gecco

Přímo bit ne, ale stání v koutě s předpaženýma rukama bylo (pokud si pamatuju, aspoň 1. stupni) běžné. Podobně – ´dej si 10 (20,30)´ – dřepů, kliků…
A měli jsme jednoho učitele, ten nedostatečně pozorného žáka upozornil ´metnutím´ něčeho, co měl po ruce (a trefil se, měl dlouholetý cvik) – křída byla fajn, houba (zejména mokrá, taková ta gumová – žádnej molitan) o něco horší, ale když nemohl nic ´najít´, sáhnul do kapsy pro svazek klíčů (takových 20–30) – to byla ´pecka´ do čela…
😁
Bááječnej kantor.
Doplňuji:
K Doplnění: Ne, ten ´můj´ byl dvounohý…
😉
Jmenoval se Karel Hlavica a už nežije.
Ale posléze mne učil i jeho syn – a ten používal stejný grif. Ale mám pocit, že tyhle metody jsou (byly) vcelku oblíbené a obecně rozšířené.

Nevíteto?

Já nijak, ale pamatuju pohlavky, facky, rány pravítkem, hody klíčema a kliky samozřejmě taky.

anonym

Já byl trochu lump,mě tahaly učitelky za pejzy a za uši a pamatuju si,že jeden spolužák dostal od učitelky facku a v okamžiku jí jednu vrátil zpět.
Učitel na tělocvik nás štípal,ale byl to fajn kantor.

zjentek

polívkama v naší školní jídelně
Lamalam, vy jste neměli tělocvik? Já vzpomínám, že při tomhle předmětu šprti fyzicky hodně trpěli

marci1

Holky nijak, ale kluci dostávali tresty. Museli natáhnout ruce a učitelka matematiky ( jen ta jedna ) je práskla pravítkem po rukou, ale to už muselo být něco většího. Ale jinak byla výborná a byla s ní legrace. Naštěstí ostatní učitelé nemívali na stole při hodině pravítko ! 🙂

PetrXY

Nejčastěji už tím, že jsem tam musel chodit. To je vtip. Teď vážně – u nás ve škole se za mojí docházku netrestalo, protože učitelé měli strach. A to proto, že jednou ředitel (který učil ruštinu) dal při vyučování jednomu klukovi facku (neví za co). Naneštěstí pro ředitele byl otec kluka právník a také správný otec, kterému se nelíbí, když jeho dítě otlouká někdo cizí. Tak ředitele zažaloval, ředitel ve funkci sice zůstal, ale musel k soudu kde dostal pokutu a samozřejmě že měl z toho mezi pedagogy ostudu.

Agneta

Kde se ten pedagogický sadismus vzal? To byl teda pěkný socialismus!

Dnes stačí, když učitelka chytí jednoho darebáka trochu za krkem(když ten sedí)a jinak mu nic neudělá…druhý den přiběhne do školy jeho maminka…a učitelka má vyhazov ! – má prostě velké problémy, aby mohla zůstat.

anonym

A co teprve, když žák vezme kudlu a píchne kantora do něčeho ? To je tedy pěkná demoracie!

Agneta

je to jak s kyvadlem : z extrému do extrému :DDD

gecco

Tak koukám, že holky to ´měly dobrý´ vždy a všude…
U nás byly taky ty hodný.
😉

anonym

Já jsem využil doplnění otázky, ale nenapsal jsem tresty, kterými jsem byl počastován.
Tahaní za kotletky(jak psal lahny)
Učitel naznačil úder na hlavu, já si ji kryl, dostal jsem dloubanec pod žebro,kryl jsem si žebra a už jsem měl facku jako hrom.
Jeden z učitelů zezměšňoval holky před klukama a obráceně. Mně řekl: Pavlíku, nehrej si ze šulínkem a já byl rudý až, až tam.
O klíčích psal gecco a ten učitel za ten školní rok polámal snad 20 dřevěných metrů.
Jeden dával ořechy a největší facka kdy jsem kdy dostal byla od dobře vyvinuté tělocvikářky: pochodovali jsme já byl hned za ní a spolužák do mne žduchnul a já, abych neupadl, jsem se zachytil zezadu objemných ňader. Ruky jsem ještě neměl dolá a padla taková facka, že jsem se stejně odporoučel na palubovku.

gecco

Jo – tahání za kotlety, na to jsem zapomněl.
;-D