Jak jsou zajištěny servery třeba ve velkých firmách (100 a více PC) nebo třeba v nemocnicích, kde se potřebují rychle

dostat do chorobopisu, ukládají se tam RTG a sono snímky, přistupuje se na server z každého oddělení (od pokoje lékařů, po sesterny).

Ve škole nám server padá každou chvíli.

Každou chvíli se ukáže hláška, že soubor není dostupný a než se hláška zobrazí ta to trvá minutu a program často spadne (na disku je jen Windows a ostatní je taháno ze serveru)

Nejlepší odpověď
baghira

arygnoc: třetí a nejpravděpodobnější možnost – nevyhovující správce informačního systému

Ve škole studenti zkouší, co si můžou na síti dovolit, přitom o síť se prakticky nikdo nestará. Ve firmách, které jsou na provozu výpočetní techniky životně závislé (a v nemocnicích může být to „životně“ bráno i doslova) se o síť stará profík, a uživatelé si nedovolí spustit nic jiného, než to, co mají. No a v neposlední řadě, tam kde má být server „neshoditelný“, tam na něm určitě neběží windows.

Další odpovědi
casey

Pracuji ve zdravotnictvi na IT. Vsechny servery pracuji sprazene do clusteru (pri vypadku jednoho, veskery chod zajistuje druhy), veskere sitove prvky jsou redundantni, vcetne internetoveho pripojeni. 2 ruzni poskytovatele, 2 druhy linek (metalicky a optika). Vchod do serverovny zabezpecen a logovan, samozhaseci system inertnim plynem (i v pripade pritomnosti obsluhy se neudusi). UPS zajisti provoz po nekolik hodin i pri vypadku proudu. Je drzena nonstop pohotovost pro pripad vypadku sluzby.
Prihlaseni pres https, pristupy rozesilany do vlastnich rukou s dodejkou. Az po vraceni dorucenky se uzivatel splatni. Je pomerne sofistikovany system roli, ktery zajistuje, aby vsichni lekari videli jen to co maji (vetsinou jen svoje pracoviste). Veskere pristupy jsou tez logovany, vcetne informace kdo a na co se ptal. Zpetne lze dohledat kazdeho a vycist, o co mel zajem.
Cas od casu se provadi i kontrola na bezpecnost (vsechny certifikaty ISO jsou jasne), ale i DoS utoky (zahlceni srveru pozadavky, pokus o prolomeni firewallu atd. Zatim vse OK.

arygnoc

Líp.

pravděpodobně se jedná buď o:

  • nevyhovující server (hardware)
  • nevyhovující software (na servru)

jasně, baghira správně doplnil.