quentos

Jak jsou v tomto správně velká písmena?

(Č/č) tvrtý regiment (T/t)řetí námořnické divize. V originále to mají s velkým, tak mě to mate – v češtině by se to za název asi nepovažovalo?

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Důležitý je kontext a chápání, jak potvrzují i Pravidla.
„Záleží často jen na píšícím, jak pojmenování chápe. Vlastní jména umožňují jednoznačně identifikovat označený jev – užívají se k oficiálnímu označování a mají buď jen tvary jednotného, nebo množného čisla (mimo obecně známé jevy či pojmenování rodiny.)“

Jde o konkrétní 4. regiment jako jediný v rámci 3. námořnické divize v …? Jsou zřejmě i jiné regimenty či jiné divize…

Další odpovědi
hanulka11

možná je to název divize a regimentu /proto velké písmeno ?????????
nejen čtvrtý a třetí v řadě.

tom004

Já bych napsal, čtvrtý regiment (v pořadí kolikátý), Třetí námořnické divize (jaké,pojmenování). Ale,jistý si nejsem.

Děda Louda

Napiš to číslicí a je po problému.