slipknotak

Jak jsou ty reklamy že když si něco koupíte tak z toho jde koruna pro nemocné děti atd… je to pravda ?

Nebo je to další reklamní trik jak nalákat lidi aby si daný výrobek koupili ?

Nejlepší odpověď
Tata

Zdá se mi to záslužné a heské pokud je to pravda. Já se setkal s něčím podobným. To se zase prodávali pohledy jako přání k svátku nebo k velikonocům k vánocům a.t.d. Na pohledy byli využity obrázky které vatvořili postižené dětí. Z prodeje šlo 10% na postižené děti. Jelikož prodej zajišťovala moje neteř, vím že z prodeje pro ní šlo 5%. Pokud jsem cenu srovnal s běžným přáním bez obálky, velkoobchodní cena byla 5 Kč s poplatkem za autorská práva. Charitativní pohledy se prodávali za 25 Kč. Spočítejte si kolik tato akce přinesla na jednom pohledu, prodejci, organizátorovy akce a kolik dětem. Pro ty co špatně počítaji to představuje 1,25 Kč prodejci, 5 Kč dětem a 15 Kč organizátorovy a náklady na výrobu cca 3,75 Kč. Tato huimanitární akce se mi již tak hezká a záslužná nezdá.

Další odpovědi
Elk

Myslím, si, že ve většině jde o trik. Nedá se to dohledat a asi to ani nikdo nedělá. Je to jeden z reklamních triků, který ale bohužel není zdaleka nejnehoráznější.

Valky

Podle mě – jak kdy. Třeba ta reklama na kofolu, jak přispíváte na ty ponožtičky do nemocnic.. Koupila jsem si jednu, abych pomohla – kofola jsem si myslela, že je solidní firma. a na lahvičce se nestydí napsat, že jste přispěli 10haléřů… Láhev stála asi 19Kč…

suaeda

Před časem (asi 8 let) jsem si dal pivka na Loretanském nám. V Praze na Hradčanech v hospůdce. Tam bylo stanoveno naprosto jednoduché pravidlo. Z ceny každého piva (kozel) za 25 Kč se 1 koruna dávala ve prospěch vedlejšího dětského ústavu. Všechny hospody v okolí měly ceny min. o 50% vyšší a byly poloprázdné. V této hospůdce bylo vždy narváno. Bohužel už to asi nefunguje. Pražáci o tom budou pravděpodobně vědět více.
Doplním: U nás ve městě je dětský domov a byl jsem překvapen co místních podnikatelů jej velkoryse sponzoruje. Co se týče pouličních, televizních ad. výběrčích akcí tak jim nevěřím. Viz článek zde nahoře. Z vybraného si nechává velký balík „nějaký“ pořadatel. A jak jsem slyšel pořádají se z vybraných peněz docela honosné párty pro vybrané lidi. Bohužel je to svinstvo. Místo aby se pomohlo tak se okrádá.

ivuskach

Pokud to není pravda, jedná se o klamavou reklamu, která je v rozporu s obchodním zákoníkem.

Deli

Stačí to trochu sledovat – třeba Pampers prý podporuje děti ze třetího světa tím, že za každé koupené balení plenek dá 1 vakcínu pro 1 dítě. Když to pak trochu sledujete, tak si myslím, že to tak je, protože to by si pak ty děti na záběrech, které se sem tam objeví, museli režírovat. A to snad proboha nedělají…
Jinak by šlo o hodně hnusnou formu reklamy, kdyby to nedělali.
Já třeba ty pampersky kupuju i kvůli tomuhle, jsou sice dražší, ale říkám si: Buď ráda, že máš krásné zdravé dítě, tak pomož těm, co se nemají tak dobře … aspoň tím, že si koupím zrovna pampersky.

žolik

Ano je to pravda,vždy .

Zdroj: žolík