Pokročilý

Jak jsou ty reklamy že když si něco koupíte tak z toho jde koruna pro nemocné děti atd... je to pravda ?

Nebo je to další reklamní trik jak nalákat lidi aby si daný výrobek koupili ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Zdá se mi to záslužné a heské pokud je to pravda. Já se setkal s něčím podobným. To se zase prodávali pohledy jako přání k svátku nebo k velikonocům k vánocům a.t.d. Na pohledy byli využity obrázky které vatvořili postižené dětí. Z prodeje šlo 10% na postižené děti. Jelikož prodej zajišťovala moje neteř, vím že z prodeje pro ní šlo 5%. Pokud jsem cenu srovnal s běžným přáním bez obálky, velkoobchodní cena byla 5 Kč s poplatkem za autorská práva. Charitativní pohledy se prodávali za 25 Kč. Spočítejte si kolik tato akce přinesla na jednom pohledu, prodejci, organizátorovy akce a kolik dětem. Pro ty co špatně počítaji to představuje 1,25 Kč prodejci, 5 Kč dětem a 15 Kč organizátorovy a náklady na výrobu cca 3,75 Kč. Tato huimanitární akce se mi již tak hezká a záslužná nezdá.

Další odpovědi:

Stříbrný

Myslím, si, že ve většině jde o trik. Nedá se to dohledat a asi to ani nikdo nedělá. Je to jeden z reklamních triků, který ale bohužel není zdaleka nejnehoráznější.

Bronzový

Podle mě - jak kdy. Třeba ta reklama na kofolu, jak přispíváte na ty ponožtičky do nemocnic.. Koupila jsem si jednu, abych pomohla - kofola jsem si myslela, že je solidní firma. a na lahvičce se nestydí napsat, že jste přispěli 10haléřů... Láhev stála asi 19Kč....

Stříbrný

Před časem (asi 8 let) jsem si dal pivka na Loretanském nám. V Praze na Hradčanech v hospůdce. Tam bylo stanoveno naprosto jednoduché pravidlo. Z ceny každého piva (kozel) za 25 Kč se 1 koruna dávala ve prospěch vedlejšího dětského ústavu. Všechny hospody v okolí měly ceny min. o 50% vyšší a byly poloprázdné. V této hospůdce bylo vždy narváno. Bohužel už to asi nefunguje. Pražáci o tom budou pravděpodobně vědět více.
Doplním: U nás ve městě je dětský domov a byl jsem překvapen co místních podnikatelů jej velkoryse sponzoruje. Co se týče pouličních, televizních ad. výběrčích akcí tak jim nevěřím. Viz článek zde nahoře. Z vybraného si nechává velký balík "nějaký" pořadatel. A jak jsem slyšel pořádají se z vybraných peněz docela honosné párty pro vybrané lidi. Bohužel je to svinstvo. Místo aby se pomohlo tak se okrádá.

Pokud to není pravda, jedná se o klamavou reklamu, která je v rozporu s obchodním zákoníkem.

Zlatý

Stačí to trochu sledovat - třeba Pampers prý podporuje děti ze třetího světa tím, že za každé koupené balení plenek dá 1 vakcínu pro 1 dítě. Když to pak trochu sledujete, tak si myslím, že to tak je, protože to by si pak ty děti na záběrech, které se sem tam objeví, museli režírovat. A to snad proboha nedělají...
Jinak by šlo o hodně hnusnou formu reklamy, kdyby to nedělali.
Já třeba ty pampersky kupuju i kvůli tomuhle, jsou sice dražší, ale říkám si: Buď ráda, že máš krásné zdravé dítě, tak pomož těm, co se nemají tak dobře ... aspoň tím, že si koupím zrovna pampersky.

Bronzový

Ano je to pravda,vždy .

Zdroj: žolík

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.