Jak jsou staří?

Neni to finta a hadanka obsahuje vsechny informace, ktere jsou k vyreseni

potreba.

takze, zneni hadanky nasleduje:

„… a mimochodem, proc neses na zadech ten pytel?“

„Ale, nesu darky svym trem synum, vsichni maji zitra narozeniny.“

„A jak jsou stari?“

„Jsi matematik, tak si to spocitej! Kdyz vynasobis jejich zitrejsi vek,dostanes 36.“

„Neni to trochu malo ? to nestaci !“

„Tak dobre, vidis ten dum, co pred nim stojime ? Pocet jeho oken da tolik jako soucet zitrejsich let mych synu.“

„Ale ja jak se na ten dum divam, musim rict, ze to stale nestaci. Musis rict jeste neco.“

„Budiz, muj nejstarsi syn se jmenuje Vojtech.“, rika otec skoro nastvane.

„To uz mi staci, to je jako kdybys mi rekl jejich stari.“

Vite take, jak jsou ti tri kluci stari?

Odpovědi
standa

Přemýšlel jsem jen pár vteřin a mám několik řešení:

  1. jednoroční dvojčata + 36 letý starší brácha
  2. 1 rok, 2 roky + 18 letý staršá brácha
  3. 1 rok, 3 roky a 12 let
  4. dvojroční dvojčata + 9 letý brácha
  5. trojroční dvojčata + 4 roky
  6. ???

Z indicie „Vojtěch“ lze dovodit, že platné jsou všechny mnou zmiňované varianty.

Ale význam indicie „okna“ mi nějak utíká a tady bude asi zakopaný psík 🙂

Nechám se tedy poddat.