panxnotdead

Jak jsou správně velká a malá písmena?

Jak se správně napíše " MED Z ČESKÉ KANADY" co bude velké a co malé? mockrát děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Spojení Česká Kanada se píše velké – název oblasti..

U slova med jde o to, zda je na začátku věty, nebo v textu. Jinak uveďte příklad.

Kupte si med z České Kanady. Med z Č. K. je prvotřídní jakosti.

Ad Arachis, Česká Kanada je název příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak.

Jinak pro ověření pravopis z Korpusu CJ
https://kontex­t.korpus.cz/vi­ew?q=~Vk2UvFxj&at­tr_allpos=kw&at­trs=word&corpna­me=omezeni%2Fsyn2010­&ctxattrs=wor­d&pagesize=40&ref­s=%3Dopus.nazev&struc­ts=p%2Cg%2Cerr%2Cco­rr&viewmode=kwic&

Další odpovědi
arachis

Med z české Kanady. Pokud to je jen Kanada, ale pokud název toho místa je přímo i ČESKÁ… ,tak bude velké i to Č.