Rocker

Jak jsou řešeny výhybky u tramvají?

U starších typů tramvají musí řidič vystoupit a přehodit výhybku tyčí.Jak je to vyřešeno u nových?

Nejlepší odpověď
baghira

Výhybky jsou elektromagnetické, ovládání je z kabiny řidiče, systémů je celá řada
http://railwa­ys.pjp.cz/popis/mhd/vy­hybky/vyhybky­.html

Další odpovědi
venkovan

Trochu je to jinak. U starších typů vyhýbek musí tramvaják (tramvajačka) musí vystoupit. Tedy musí vystoupit i z moderní tramvaje.
U nových vyhýbek může z místa řidiče být vyhýbka přehozena – toto zařízení lze namontovat na většinu starš´ích tramvají.