david22

Jak jsou na tom cyklistické lahve co se týče zdravotní nezávadnosti ?

Potřebuji láhev na nápoj, jako cola, čaj, minerálka. Nevíte, jestli běžné cyklistické lahve jsou netečné vůči běžný nápojům(i horkým), tj. jestli se z nich něco neuvolňuje.
Dále jestli se dají desinfikovat tak, aby časem nezapáchaly?

Nebo prodávají se speciální které jsou odolné proti běžným nápojům?
díky za radu..
Doplňuji:
Ar> k hliníku mám averzi(říká se,ž e hliníkové nádobí zanáší cévy, způsobují demenci), takže volím plast. Pokud jde o certifikace, znáš osvědčenou značku plast. lahví?

Odpovědi
Ar

Davide, pokud koupíš lávhev která má certifikát, nic by se z ni uvolňovat nemělo (přesto je lepší kupovat osvědčené značky), porblém je ale že plast by nemusel teplotu nápoje vydržet a mohl by se bortit. Na teplé nápoje se prodávají hlinikové cykloláhve.
Doplňuji:
Značkové „hlinikové“ láhve mají uvnitř ochranou vrstvu.
Pokud dávaš přednost „plastu“ tak nejvhodnější bude Elite Nanogelite.
Já osobně používám na biku Elite Hygene Corsa a spokojenost, teplé nápoje ,ale nevozím. V chladnějším období používám spíše Camelbak

Lucijej

Na teplé nápoje jsou všechny plastové láhve nevhodné.

ReHu

Obávám se, že všechny běžné láhve do obsahu uvolňují nežádoucí látky.
Našla jsem jen láhev 1,5 l, která ne. Za 50 Kč. A není na teplé nápoje. Tedy horné :).

mosoj

Kup si láhev, jaká se prodává a netrp žízní.
Pokud chceš mít jó jistotu kup si bezbarvou. PE ani PVC tě nezabije.
Pravila jeptiška a nasadila na svíčku prezervativ.
Doplňuji:
Po tom hliníku se opravdu dostavuje demence. Proto bylo vojsko dementní , protože jedlo z hliníkových ešusů a hliníkovým bagrem.

manon

Lahve z BPA-free materiálů by měly být to pravé. Na teplé i studené nápoje, déle udrží teplotu, neuvolňuje se z nich prý nic škodlivého na rozdíl od PE lahví. Dají se mýt v myčce, jsou lehké a odolné proti nárazu… Snad se najdou i cyklistické – ty, co mám já jsou o něco širší, do držáku na kolo se nevejdou.