Avatar uživatele
Nikkol

Jak jsou auta chráněna proti úteru bleskem?

Stane se mi něco když mi za jízdy uhodí do auta blesk?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Damiana, anonym před 4304 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Myslím si, že být v automobilu je naopak bezpečné – pokud má ovšem pneumatiky.
Doplňuji:
Ale jako blesk do něho uhodit může – například přes anténu – ale nemělo by se člověku uvnitř nic stát. Jenom se tím poničí samotný automobil. Horší by bylo, kdyby byla zasažena nádrž s benzínem a tak.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vaiko

Auto je taková fardayova klec na kolečkách; pneumatiky zde nehrajou žádnou roli. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fa­radayova_klec

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Po dobu bouřky je člověk v autě na nejbezpečnějším místě jaké má dosažitelné.
Auto musí mít ale pneumatiky a člověk se nesmí dotýkat oken ! A kovových částí.
Nestane se nic ani elektronice.

Pokud je auto izolováno od země ( a to s pneumatikami je ) je z něho vlastně Faradayova klec !!
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fa­radayova_klec

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

máte kolegové pravdu,ale má to u někoho háček.To když si dá někdo na zadek uzemňovací pásek kvůli statické elektřině.Pak má z toho krásný hromosvod. Jinak nechápu,proč bych se ve Faradayovo kleci nemohl dotýkat oken či kovových součástí.Ta klec má tu funkci,že vytváří nad autem elektrické pole,které vlastně z autíčka dělá nevodivý předmět.A když se uvnitř dotýkám skla či manželky,ten elektrický obal nenaruším. Ale také už jsem tenhle názor nějakého novináře četl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukyLuky

tak zvanou faradajovou kleci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

sice je to faradayova klec,ale jelikož má gumy tak se tobě v podstatě nic nestane.
Ale může ti shořet elektrika,nebo může začít hořet celé auto,nejhorší je když blesk trefí nádrž.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek