Kric.ouwner

Jak jsi sám vyrobit regály ?

chtěl bych si udělat regály přes celou chodbu v bytě jelikož je dost široká ale kdybych je měl kupovat vyšlo by mě to na 8 tisíc je nějáká levnější varianta jak si je sám vytrvořit , dokázal bych si sehnat železné tyče ve tvaru čttverce ale svařovat neumím.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Svařované spoje snadno nahradíš šroubovanými, což ti do budoucna umožní i variabilitu uspořádání konstrukce při potřebě změny rozměrů, rozmístění či jiné přestavby, nebo třeba při umístění v jiných než původních prostorách, např. při přestěhování.

Další odpovědi
venkovan

V marketech nařežou desku na míru a nebo lze koupit ohoblovaná prkna. Sloupky bych taky volil ze dřeva – je s ním lepší práce než se železem. Dřevo se nemusí ani natírat. Pokud neumíš svářet, tak někoho požádat a nebo vše šroubovat. A i to je možné. Nicméně těch několik železných tyčí co nahradí dřevěné sloupky zas moc peněz neušetří (s ohledem na následnou pracnost, natírání apod.)
Nezanedbatelnou otázkou je, co v policích bude, a jak bude dlouhá a vysoká. nařadí se nechá půjčit v půjčovnách. a není od věci když to budou dělat 4 ruce (dvě mohou / nemusí, být i ženského pohlaví). Lépe se to dělá, lépe se to vymýšlí. Zejména když jsou u toho ty něžnější ruce. Ony jsou zpravidla ovládány celkem praktickým mozkem.

martinlenc

Zkoušel jsem si regál vyrobit sám a můžu říct, že to vyjde finančně na stejno… cesta pro materiál, můj čas, amortizace nástrojů atd… Po druhý jsem si radši už regál koupil a nechal dovést od http://www.t-regaly.cz/