Avatar uživatele
nabubindes

Jak jsi na tom? „Padání vlasů prý zapřičiňuje pohnutí v šestinedělí“ je to možné? Co to je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, anonym před 5025 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nevím co je pohnutí v šestinedělí. Vlasy mi začaly padat až 6 měsíců po porodu a to tak hodně,že jsem zvažovala,že se ostříhám. Když jsem se o tom zmínila lékařce mé dcery,tak ta řekla,že je to tím,že mám nedostatek vitamínů a také tím,že se mi změnila hladina hormonu v těle. Prý mi ubyl ženský hormon,takže se asi měním na chlapa,nebo,co? 😁…jéje to by měl táta radost…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Příčin padání vlasů může být mnoho. Pokud nejde o onemocnění plísněmi, tak mohou chybět minerály, dále snížená imunita, působí stres, náhlý šok. Příčinou může být i redukční dieta, hormonální změny v dospívání, těhotenství, kojení, menopauze, činnost štítné žlázy.
U mužů zvýšená hladina mužského pohlavního hormonu testosteronu a genetické dispozice jsou hlavní příčinou vypadávání vlasů a plešatosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

V šestinedělí mi hodně vypadávaly vlasy četla jsem že tento stav způsobuje nerovnováha hormonů a že koncem šestinedělí tento stav vždy zmizí.
Pomoc s tímto problémem nam má odvar z kopřivy, kterým si budem přelévat vlasy po umytí.Po šestinedělí mi skutečně vlasy přestály vypádavat byla jsem ráda,protože vždy když jsem se česala tak jsem po učesání měla každý den hrstku vlasů v ruce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Bude to těma hormonálníma změnama,kojením..
Pro Annas. S těmi muži jste to napsala dobře.
Mám tři děti a při žádném z nich,jsem v období šestinedělí,žádné pohnutí nepocítil.
Už je tomu 42 let a vlasy mi padají pořád…
Máte pravdu- u chlapů tomu bude asi opravdu jinak. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To je neoddiskutovatelná skutečnost.Jako první na problém upozornil Cimrman.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Neví co je myšleno tím pohnutím,ale jestli je to stres v šestinedělí,tak by většina maminek musela být plešatá.Já jsem neměla ani jedno šestinedělí klidné a vlasy se mi po každém porodu zlepšily.Dnes je mám husté a vlnité a roztou jak ďas.Ale spíš je to otázka hormonů,protože jsem ani jednou nekojila a tudíž mám minerálů a hormonů na rozdávání.Bohužel i těch kil:-(Mě nepadají-zatím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Vagro, vyloudil jste na mé tváří úsměv.

Proč myslíte, že se idolem českých žen stal Zdeněk Pohlreich? Kvůli vyjadřování? Snad ne. Ale zvítězila jeho holohlavost, protože tito muži působí víc sexy. Další důvod je možná ekonomický – lepší je holá hlava než holý zadek.
Proti gustu žádný dišputát.

před 5025 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Jsem za ten úsměv rád,ostatně,to bylo také mým záměrem.Holou hlavu jako Pohlreich sice nemám,ale to neznamená,že nesouhlasím s vaší úvahu o holé hlavě a holém zadku.
Přidám ještě jednu.Můj dobrý,řekl bych hodně holohlavý kamarád tvrdí,že:„Enem sviňu musijá pařiť,pořádný chlap-sleze sám!“

před 5025 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Díky za vtipnou reakci.

před 5025 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek