Avatar uživatele
Registrovaný

Jak jsem již dříve položil otázku kvůli placení přesčasů při zkrácené prac. době,přes radu jsem neuspěl.

Vytáhli na mě §, že v přesčasích mě nebrání, ale stejně nedostanu nic zaplaceno, až po vyčerpání prac. měsíčního fondu normálního pracovníka. = 8 hod. prac. době.
Dík Stando, abych se nehádal, tak už přesčasy nedělám, už prý mají pro mne napsanou výpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

A otázka je kde ?
Jinak postup vašeho zaměstnavatele je správný.
Doplňuji:
Takovýchto odkazů je plný net. Podotýkám že jsou správné. předpokládám že zkrácenou pracovní dobu máte jenem vy.
http://www.poradna.antikapital ista.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

naprostý souhlas s mosojem...hodiny odpracované navíc dostanete zaplacené, ale nejedná se v tomto případě o práci přesčas - příplatek proto nenáleží


Avatar uživatele
Zlatý

S odvoláním na ustanovení § 78/1, písm i) zákoníku práce si myslím, že mosoj a fablen nemají pravdu, protože práce přesčas je i ta práce, která přesahuje dohodnutou zkrácenou týdenní pracovní dobu.

-----------

§ 78/1,i
(...)U zaměstnanců s kratší pracovní dobou je prací přesčas práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu(...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast4h1.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.