otoped

Jak jsem již dříve položil otázku kvůli placení přesčasů při zkrácené prac. době,přes radu jsem neuspěl.

Vytáhli na mě §, že v přesčasích mě nebrání, ale stejně nedostanu nic zaplaceno, až po vyčerpání prac. měsíčního fondu normálního pracovníka. = 8 hod. prac. době.
Dík Stando, abych se nehádal, tak už přesčasy nedělám, už prý mají pro mne napsanou výpověď.

Nejlepší odpověď
mosoj

A otázka je kde ?
Jinak postup vašeho zaměstnavatele je správný.
Doplňuji:
Takovýchto odkazů je plný net. Podotýkám že jsou správné. předpokládám že zkrácenou pracovní dobu máte jenem vy.
http://www.po­radna.antikapi­talista.cz/no­de/70

Další odpovědi
fablen

naprostý souhlas s mosojem…hodiny odpracované navíc dostanete zaplacené, ale nejedná se v tomto případě o práci přesčas – příplatek proto nenáleží

standa

S odvoláním na ustanovení § 78/1, písm i) zákoníku práce si myslím, že mosoj a fablen nemají pravdu, protože práce přesčas je i ta práce, která přesahuje dohodnutou zkrácenou týdenní pracovní dobu.

§ 78/1,i
(…)U zaměstnanců s kratší pracovní dobou je prací přesčas práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h1.aspx