Jak jsem byl mile překvapen?

Do českého jazyka se přejímají nová slova nejčastěji z angličtiny. Na druhém místě je – pro někoho možná trochu překvapivě – slovenština. http://www.roz­hlas.cz/zpravy/ve­da/_zprava/ces­tina-se-meni-rychleji-nez-driv-nova-slova-prejima-z-anglictiny-i-slovenstiny--1178268
Doplňuji:
Slovenština mne na 2 místě překvapila, ale mile.

Nejlepší odpověď
annas

Na jedné straně pozitivní zpráva: slovenština patří do stejné skupiny jazyků. V minulosti nezpůsobovala problémy při dorozumívání.

Na druhé straně stále se objevují větší problémy s pravopisem. . Děti málou čtou, nevidí napsaný text před sebou (většinou správný), vyhledávají na internetu, kde se objevují jednak pravopisné chyby ve větším množství jednak při hledání často přepínají z jedné stránky na druhou, takže text mají kratší dobu před očima, správně ho tedy „nezažijí“, nevštípí do paměti.

Další odpovědi
briketka10

škoda, že už se nevrátím do školy a do první
třídy, mít zas nový slabikář to by bylo prima
stavět bungry s klukama a chodit po chodbách
o velkejch přestávkách, jak po nás kluci stříleli
skobičky dívali se nám pod sukně áchjo :O)
Doplňuji:
k té češtině se vyjadřovat raději nebudu, protože
mi nedělala problémy jen „mě a mne“ to mi dělá a
dělalo problémy pořád, jestli se najde nějaký, tak
já ho žádným způsobem neovlivním..

to je zas výmysl, jako ty státní maturity ze, kterých
na konec také sešlo žejo :O)