BEAES

Jak jinak se ještě nazývá Popeleční středa, letos vychází na 9.3.?

Nejlepší odpověď
Drap

Někde uváděno jako masopustní středa, někde jako škaredá středa.

Další odpovědi
sejtanka

Přesně tak je to škaredá středa a je to zítra

hanulka11

Popeleční středa je prvním dnem přísného půstu.
Název dne pochází ze zvyklosti pálit palmy či kočičky z Květné neděle minulého roku. Takto získaného popela se užívá při bohoslužbě Popeleční středy, kdy jsou věřící znamenáni popelem – tzv. popelcem – na čele; tento symbol upomíná na blízkovýchodní tradici sypání si popela na hlavu na znamení pokání před Bohem. Znamenání popelem je doprovázeno slovy: „Pamatuj, že jsi prach a v prach se navrátíš.“ nebo „Obrať se a věř evangeliu.“ či „Čin pokání a věř evangeliu.“

Pro mnoho křesťanů představuje Popeleční středa připomínku vlastní konečnosti a cíle či směřování vlastního života, vyznačuje se tedy pokáním. Jedním z častých vysvětlení symboliky je i to, že si má člověk uvědomit vlastní nicotnost a bezvýznamnost před Bohem. V katolictví je Popeleční středa dnem přísného postu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­pele%C4%8Dn%C3­%AD_st%C5%99e­da

dědapetr

škaredá středa je před svátkem velikonočním je 23.4.2011.Modré pondělí
Žluté (tučné) úterý
Škaredá středa – celý den se usmívejte (abyste nebyli celý rok zamračení), cinkejte penízky a také před Velikonocemi pořádně ukliďte
Zelený čtvrtek – jezte hodně zeleniny a ovoce
Velký pátek – v noci se vypravte hledat poklad
Bílá sobota – napečte (hlavně beránka) a ukončete půst
Boží hod velikonoční – chlapci pletou pomlázku a děvčata barví vajíčka
Velikonoční pondělí – chlapci šlehají děvčata a dostávají koledu