Geesha

jak jinak se dá odebrat krev?

myslím jestli to jde jinak než jakoby tou jehlou, děkuju
Doplňuji:
myslím to tak jestli by mi to doktor mohl vzít jinak než jehlou,
(třeba kdybych se řízla tak jestli by ji mohl použít a tak)

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak říznout se můžeš, ale na laboratorní rozbor je třeba žilní krev!
Doplňuji:
Nikoliv jenom z důvodu sterility !!, ta na většinu stanovení není třeba.

Další odpovědi
Drap

Jinak už jedině nožem, nebo při těžkém úraze. Jinak než narušením kůže se krev z těla nedostane.
Doplňuji:
Při úrazech, ke kterým patří i pořezání se krev neodebírá z důvodů sterility.Krev se odebírá pro lékařské použití pouze z žíly.

arygnoc

varianty tu boli spomenuté.

za čias povinnej vojenskej služby sa uskutočňoval odber pri prijímacom ceremoniáli, tzv. povyšovaní (zakázanom ceremoniáli) ranou do nosa.
či by bola takto získaná krvná vzorka vhodná na krvný rozbor, zodpovie iba laborant/ka.

anonym

Krev se dá odebrat i píchnutím z bříška prstu. Většinou se takhle odebírá krev na srážlivost. Po porodu mi nemohl nikdo krev ze žíly odebrat a když jsem se potřetí sesunula k zemi, tak mne nakonec poslali do laboratoře. Pak stačilo jedno píchnutí do prstu, pár kapek krve a bylo to vyřešeno.