BeruškaSedm.

Jak jí to říct?

V první řadě bych se chtěla omluvit,že se má otázka se zase týká mé „kamarádky“ (viz. předchozí otázky). Moc mi Vaše odpovědi pomohly-dodaly mi mi odvahu a odhodlání s tím něco dělat. Takže jsem se rozhodla to naše „přátelství“ ukončit,ale ona mi říká že mě má ráda atd,že jsme nej kámošky,ale já to tak necitím.. Nepříjde mi to jako nejlepší kamarádství,vlastně si normálně nepovídáme,vlastně ona jenom blbne a já se k ní musím přidat… Když někdy se chci s ní bavit,tak jí prostě ty mé témata asi nezajímají,máme obě dvě úplně jiný názor,vždycky se pohádáme nebo říká že jsem divná a že jsem slušňačka. Ano,vím že jsem slušňačka,ale už taková prostě jsem. Ona (Tamara) je úplně jiná,je z jiné rodiny (trochu ze slabší) nebojí se mluvit,klidně se chová jako rozežranec i před lidma,a nestydí se za to. Pořád chce se mnou jít ven,vždycky se mě ptá jestli někam jde,ale já prostě s ní chodit nechci,dělá mi někdy až ostudu. Problém je,že nevím jak jí to říct,aby mě nepomlouvala,aby mi něco neudělala.. Je to vlastně má jediná kámoška,nikoho ve třídě nemám. Už mám z toho depresi,každý den na to myslím a už to takhle dál nejde. Momentálně do školy nechodím,takže to nemám jak řešit (jsem nemocná)PS= Moje mamka by z toho nebyla nadšená,kdyby věděla pradu s kým se bavím..

Nejlepší odpověď
marci1

Ti „hodnější“ a slušnější lidé to mají vždy horší. Musíš být asertivní, řekni jí to trochu s důrazem: Nechci se s Tebou kamarádit, najdi si někoho jiného. Už to nebudu vícekrát opakovat. 🙂

Další odpovědi
www

Mno, já byl vždy příznivcem přímého jednání, byť často v můj neprospěch 😁
Pokud se ti do tohoto nechce, můžeš ji jednoduše a nenápadně začít ignorovat. Tzn. postupně zcela ukončit, třebas i výmluvami, s tou osobou kontakt. Určitě to znamená nějaké ‚zvláštní‘ situace, ale pokud nechceš jít na rovinu, řešení to je.
Názor

ivzez

Musíš si vybrat, co vlastně chceš.
Nemá smysl se bát, co by, kdyby.
Je to tvůj život, tvůj čas, …

Nestojíš-li o takové „kamarádství“, budeš to Tamaře muset říct přímo.
A pomlouvání se vůbec nemusíš, protože tahle „kamarádka“ tě bude
pomlouvat, ať uděláš, co uděláš (jestli už tě nepomlouvá).

  • ––

Opakuješ o ní, že je „rozežraná“
a že se chová „rozežraně“.
Co to znamená, co tím míníš?
Doplňuji:

  • ––

Co si myslíš o kamarádství a o přátelství?

Měli bychom se s někým stýkat, aby „nás nepomlouval“,
nebo je lepší si najít kamarádku, s kterou si budeš mít
o čem povídat, s níž budeš mít společené zájmy,
a za niž se nebudeš muset stydět před maminkou,
známými i sama před sebou?

  • ––

Několikrát jsi zmínila o kamarádčinu rodinu.
Proč? Má to pro tebe nějaký význam?

Já si myslím, že bychom kamarády měli brát
se vším všudy s rodinou i s „rozežraností“.

Důležitější je, jestli si lidé rozumějí,
jestli mají něco společného.