dgfdgf

Jak jednoslovně nazvat elektronickou hudbu? Elektronická hudba a Electro nejsou synonyma.

Nejlepší odpověď
annas

Jednoslovné pojmenování existuje jen pro určitý žánr či typ elektronické hudby. Zkuste si projít vysvětlení v anglickém odkazu.

http://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=Electronic+Mu­sic

Elektronická hudba – sousloví vytvořené od elektronického zařízení.

Jinak celý název elektronická hudba v češtině je sousloví, které souvisí s vývojovou tendencí jazyka.

Hudba je slovo s původem slovanským, elektronika a odvozeniny jsou slova cizího původu (z řečtiny přes latinu) = kalk.

Takže poměrně nové sousloví, má asi jen některé nespisovné názvy. Ale to nevím.

Další odpovědi
cochee

Já tomu sám pro sebe souhrnně říkám elektrárna, jedno, jestli je to synthpop nebo třeba Vangelis nebo Kraftwerk.