zjentek

Jak jednoduše sundat dálniční známku z windshieldu?

Nebo přesněji- jak asi to účelně dělá občan z odkazu níže za daných podmínek?
Asi to nebude tak ízy ani s žiletkovou škrabkou, když to sundává přes boční okýnko:

https://www.no­vinky.cz/krimi/425966-zlodej-v-ostrave-rozbiji-okna-aut-a-krade-dalnicni-znamky.html

Odpovědi
cochee

Občan z odkazu níže ji určitě nesundal bez poškození. Jinak nevím, jak jsou na tom ty nálepky dnes (nekupuju/nepot­řebuju), ale v minulosti se na to bral fén, nebo lépe horkovzduška.

Lamalam

Nerozumím tomu, proč to občan krade. Bez druhého dílu je známka neplatná, nebo se pletu?

cochee

Nejenže je neplatná, ona se tam píše i RZ auta, pro které se ta známka koupila. Ovšem pokud to na dálnici PČR zkontroluje jen dalekohledem a nezastaví „falešňáka“ ke kontrole, tak to nezjistí.

zjentek

Jak píše Lamavšechlam, nabízí se otázka, proč ty kupony občan krade, když je při tom poškodí. Také nerozumím.

cochee

Tak pak už je vysvětlení jediné, že jde o zásmažku. Těm je to jedno.

Lamalam

Ten občas je smažka, která nemyslí.

mzm

Tuhle jsem ji šudlal prstem, když mrzlo a šlo to dobře, ale v kuse? To bude nějaká chemie.