DDarent

Jak jednoduše přeložit slovo multinacionální??? (označeno v textu)

Skupina Samsung je největší společností Jižní Koreje a největší světový konglomerát podle tržeb, který řídí několik firem na světě. Skládá se z velkého množství mezinárodních společností, všechny jsou spojeny pod značkou Samsung, včetně Samsung Electronics, světově největší elektronické společnosti, Samsung Heavy Industries, jednoho z největších světových stavitelů lodí a Samsung Engineering & Construction, vedoucí globální stavitelské společnosti. Tyto tři ......MULTINA­CIONÁLNÍ...... korporace tvoří základ Skupiny Samsung a odráží její jméno – význam korejského slova Samsung je „tři hvězdy“.

Nejlepší odpověď
annas

Uvádím překlad slova multinational (multinacionální):
nadnárodní
mnohonárodnostní

Do textu si dosaďte sám.

http://transla­te.google.cz/?hl=cs&r­lz=1T4GGLL_en­CZ387&q=multi­national&um=1&i­e=UTF-8&sa=N&tab=wT#en|cs|multinational