misskas

Jak jednoduse nainstalovat novejsi android do telefonu?

Mam mobil se starou verzi androida a nasel sem novou ROMku na nej,ale nevim jak ji nainstalovat.Uplne jsem se ztratil v tom vsem co je k tomu potreba a spousta zbytecnych pojmu (kernel,flash,wi­pe,..) telefon mam ROOTnuty,ale neni nejaky program kterym nahraju ROM a pritom sam udela co je treba?proc to nejde jednoduse jak na Windows Mobile?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud opravdu jen chcete udělat upgrade andoridu tak např. Samsung to má tak že v Menu – Nastavení – Informace – Aktualizace software a nejnovější se sám stáhne do mobilu a nainstaluje.

Jinak k vašim pojmům:
• Kernel: Jádro operačního systému
• Flash: Nainstalování nového firmware
• Wipe: Smazání veškerých uživatelských dat, vrácení telefonu do továrního nastavení

Další odpovědi
Bedy

Být Vámi, tak se v tom raději nehrabu, protože můžete nadělat víc škody jak užitku a abyste z mobilu měl cihlu, to snad nechcete. Pokud opravdu toužíte po novém Androidu a neexistuje–li oficiální aktualizace, tak to svěřte někomu zkušenému.

Taky si to dobře rozmyslete – ono novější verze Androidu na starších a slabších mobilech nefungují moc lépe.

Dochy

Pokud chcete neoficiální (nezajímá vás, nebo není k dispozici ofic. upgarade od výrobce telefonu) pak bývá poměrně slušný popis na stránkách cyanogenmod.
Víc vám asi bez znalosti vašeho telefonu nikdo neporadí.

Zdroj: http://www.cy­anogenmod.org/